Ľubomír Hudačko Kultúra

Nová hra v divadle: Herečka prezlečená za krysu a muzika od IMT Smile

V Prešove štartuje premiéra predstavenia Zlatý kľúčik, ktorá je inšpirovaná príbehom Buratinove dobrodružstvá od Alexeja Nikolajeviča Tolstého. Hudobné aranžmány dodala kapela IMT Smile.

Ilustračný obrázok k článku Nová hra v divadle: Herečka prezlečená za krysu a muzika od IMT Smile
Zdroj: Webnoviny.sk

Na detského diváka sa nezabúda

Hra bude mať premiéru v Divadle Alexandra Duchnoviča, texty piesní a preklad do rusínčiny má na starosti Valerij Kupka. Ako uviedol riaditeľ divadla Marián Marko, na detského diváka nikdy nezabúdajú. O hudbu sa podelili bratia Miroslav a Ivan Táslerovci a Lukáš Kolivoška. K rozprávkam má blízko aj kapela IMT Smile, čosi o tom načrtli aj v stále aktuálnom albume s názvom Rodina.

Eugen Libezňuk korytnačkou

Režisérom je Marcel Škrkoň, pre ktorého to znamená tretiu spoluprácu s národnostným divadlom. Do hlavnej roly obsadil Ladislava Ladomirjaka: „Je to moja prvá postava v rozprávke v tomto divadle. Pôvodne som tam ani nemal hrať, ale tak ako Buratino všade šprtal svojím nosom, aj ja som ho do niečoho vopchal a už som v tom bol. Páčia sa mi rozprávky, ktoré umožňujú hercom komunikovať a baviť sa s publikom,“ priblížil svoje pocity s úsmevom. Svoje miesto si zastane aj otec Giuseppe, ktorý vykresal figúrku s dlhým nosom. Divákom sa predstaví v podaní Eugena Libezňuka, ktorého alternuje Ľubomír Mindoš. Obaja sa ocitnú aj v role korytnačky Tortily.

V ďalšom programe aj Popolvár či Neposlušný Jurko

Iných hercov čakajú viaceré prevleky. Do kostýmov vrany, žabky a Krysy Šušsary sa oblečie Vladimíra Brehová, hneď štyri postavy zahrá jej kolega Michal Kucer. Osvojí si cvrčka, netopiera, harlekýna a kuchára. Za divákmi predstavitelia cestujú hlavne do miest a obcí, kde žijú Rusíni. V minulom roku uviedli premiéru Polepetka, v repertoári majú tiež hry Popolvár najväčší na svete, Kapitán Budzogán a Neposlušný Jurko.

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie