Ľubomír Hudačko Hokej

ROZHOVOR so šéfom hokejového klubu: Ťahať mužský hokej? Ťažšia práca ako pri mládeži!

V prešovskom hokeji po siedmich rokoch došlo opäť k zmene klubu. HC 07, ktorého šéfom bol bývalý slovenský hokejový reprezentant René Pucher, ukončil pôsobenie. Na scénu sa dostáva nový subjekt, ktorý mal zásluhu na tom, že dorastenci v rekordnom čase postúpili do extraligy - P.H.K. Prešov.

Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR so šéfom hokejového klubu: Ťahať mužský hokej? Ťažšia práca ako pri mládeži!
Zdroj: Dnes24.sk

Riaditeľ klubu Marek Krasničan uviedol viac svetla do informácií v nasledujúcej prvej časti rozhovoru.

Kedy prišla prvá myšlienka zobrať pod svoje krídla aj seniorský hokej?

Hneď po skončení uplynulej sezóny, bol som oslovení určitými ľuďmi z Prešova, ktorí počuli vyjadrenia pána Puchera, že už ďalej nedokáže financovať mužov a vedeli, že pracujem okolo mládežníckeho hokeja. Myslím si, že sa nám darí a svojim spôsobom som sa nechal prehovoriť, že to skúsim.

Aký dlhý čas ste si dali na premyslenie, či do toho chcete ísť?

Minimálne mesiac (úsmev). Dostal som prísľub pomoci, od ľudí, ktorí nám pomáhali už pri mládeži. Rovnako tak zavážilo slovo sponzorov. Tak som si nakoniec povedal, že do toho idem. Stále sa učím, ale nie celkom som vedel, čo ma čaká. Ťahať mužský hokej je podstatne ťažšia práca ako pri mládeži. Pri mužoch je potrebné získať si ich dôveru, a tak aj fanúšikov a prilákať ich znova na tribúny.

Počítate s tým, že počas premiérovej sezóny sa môžu vyskytnúť rizika alebo ťažké chvíle?

Samozrejme, stať sa môže všeličo. Jednak zranenia hráčov alebo iné nepredvídateľné okolnosti. Celkovo si ale myslím, že sme na sezónu pripravení.

Pamätáte si, ako dlho trval prevod licencie medzi vami a HC 07?

V podstate licencia ešte nie je na nás prevedená. Máme združenie s HC 07 už roky. To znamená, že PHK malo pod svojimi krídlami nižšie kategórie a René Pucher má licenciu s HC 07 na A-mužstvo. Došlo k doplneniu zmluvy o združení, kde sme sa dohodli, že na najbližšie obdobie preberáme všetky práva a povinnosti a celý chod seniorov pod značku PHK.

Dlhší čas sa pripravujete na ľade. Zaznamenali ste chcenie prešovských odchovancov vrátiť sa domov?

Áno. Rozprávali sme najmä s hráčmi, ktorí pred rokmi vyšli z prešovskej liahne a od väčšiny z nich sme dostali pozitívne reakcie, aj keď treba povedať, že dôvera niektorých hráčov nie je stopercentná, pretože nepoznajú ešte našu prácu a prvoradou úlohou je získať si ich dôveru. Tí, ktorí nám sľúbili návrat, sú už v kádri. Veríme, že to bude úspešný ligový ročník.

Kedy dôjde k uzavretiu súpisky?

Do konca augusta určite uzavrieme káder. Stále platí, že hráči z Humenného, v prípade záujmu, ale môžu to byť aj iní hokejisti, môžu chodiť na striedavé štarty a pomôcť nášmu mužstvu.

Odohrali ste už zopár prípravných zápasov. Môžete vysloviť spokojnosť s výkonmi juniorov, ktorí sa uviedli aj gólovo?

Nebudem to deliť na dva tábory. Prvý zápas v Spišskej Novej Vsi nám ukázal, čo máme zlepšiť. Bol to náš prvý duel po letnej príprave a dokonca niektorí hráči sa ani nepoznali. Hralo sa opatrne, no súper bol vo výhode, keďže o niečo skôr vykorčuľoval na ľad. Veľkým prekvapením pre mňa bola odveta na našom ľade. Výborne nám zachytali brankári, a takisto aj juniori dali o sebe vedieť. V kabíne cítime pozitívnu atmosféru medzi mladými a starými hráčmi. Podobný scenár sa zohral v Bardejove, ktorý má na prvoligové pomery špičkové mužstvo, dôkazom čoho sú dve výhry proti Popradu. Tam sme hrali solídne a veľmi nám pomohol brankár Riečický, ktorý k nám prišiel na výpomoc z majstrovských Košíc. Uhrali sme remízu, ale v nájazdovej lotérii šťastie prialo nám. O deň neskôr sme sa predstavili v Nowom Targu, ktorý je účastníkom najvyššej poľskej súťaže. Nebol som na zápase prítomný, ale dozvedel som sa, že to bol zdatný protivník, s výbornými korčuliarmi. Príprava sa zatiaľ javí veľmi dobre.

Viac informácií prinesieme v druhej časti rozhovoru!

foto a text: Ivan Harčár

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie