Roky sme ich poznali inak: TOP 3 prešovské objekty, ktoré postihli búracie práce, FOTO

Majú za sebou dlhú minulosť v podobe, ktorú sme roky poznali. No napokon ich postihli búracie práce, ktoré súvisia so zaujímavými ďalšími plánami.

Ľubomír Hudačko

Búracie práce. Tak práve tie postihli aj tri známe prešovské objekty, ktoré sme vybrali do nášho článku. A zaujímavé je, že v každom spomínanom prípade súvisia s ďalšími atraktívnymi plánami. Poďme sa na to pekne spolu pozrieť teraz bližšie.

Obchodný dom

Dlho slúžil Prešovčanom známy objekt v centre mesta ležiaci oproti Divadlu Jonáša Záborského. Reč je o bývalom obchodnom dome. Od septembra 2017 už spomínané priestory neprijali žiadneho zákazníka, pričom na sklonku roka sa začalo s ich búracími prácami. Na danom mieste má vyrásť OC Forum.

Podľa zverejneného územného rozhodnutia OC Forum bude mať tri nadzemné a rovnaký počet podzemných podlaží. Stavba je navrhnutá ako atypická s pôdorysom nepravidelného tvaru, zastrešená plochými strechami. Prevažnú časť nadzemných priestorov majú tvoriť obchodné prevádzky a služby v oblasti kultúry, fitnes, gastro ako kaviarne, či reštaurácie.

Futbalový štadión

Len nedávno došlo k začatiu búracích prác aj na prešovskom futbalovom štadióne. Najstarší klub tohto športu na Slovensku je práve Tatran a ten by sa mal konečne dočkať nového futbalového stánku.

Hráči v zelenobielom už niekoľko mesiacov musia hrať svoje domáce zápasy v Poprade, čo nevyhovuje im a ani fanúšikom. Je preto veľmi dôležité, že veci sa pohli dopredu. V pláne je, že prvé súťažné zápasy by sa na novom prešovskom štadióne mali hrať v druhej polovici roka 2019.

Komín

Aj tretí objekt súvisí s výstavbou nového obchodného priestoru. Tentoraz na Solivarskej ulici, kde sa už ukazujú jeho črty. Pôjde o komplex, v ktorom sa ráta aj s kaviarňou na komíne. A práve známy komín sa stal terčom búracích a rekonštrukčných prác a postupne sa vďaka prácam takpovediac scvrkáva stále viac a viac. Aktuálne už stratil zo svojej niekdajšej podoby hneď niekoľko poschodí muriva. Z vrchola znejú zbíjačky a práce napredujú každým dňom. Po zrealizovaní spomínaného plánu pôjde o zaujímavú novinku, ktorá v Prešove nemá páru.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame