Správy

Riaditeľ bardejovskej nemocnice otvorene: Pacientov bude ešte viac, 9 už zomrelo

Pred tromi týždňami mali hospitalizovaných asi desať pacientov s Covid-19. Podľa riaditeľa nemocncie Mariána Petka už cítiť problém aj pri personále.

Ilustračný obrázok k článku Riaditeľ bardejovskej nemocnice otvorene: Pacientov bude ešte viac, 9 už zomrelo
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V Nemocnici s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove je aktuálne hospitalizovaných 21 pacientov s ochorením Covid-19.

Zomrelo deväť ľudí

Dvaja z nich sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ako pre TASR povedal riaditeľ nemocnice Marián Petko, štyria pacienti sú na vysokofrekvenčnej kyslíkovej liečbe a ostatní sú na kyslíkovej liečbe.

"V tretej vlne od začiatku septembra nám doposiaľ zomrelo deväť pacientov. Vykonali sme doposiaľ dva pôrody a jednu sekciu pacientiek s ochorením Covid-19,“ priblížil Petko.

Pred tromi týždňami mali v nemocnici hospitalizovaných približne desať pacientov s Covid-19. Podľa Petka narastá ich počet priamo úmerne tomu, ako rastie počet infikovaných v okrese s týždenným oneskorením.

Do siedmich dní

„Keď vidíme vysoké čísla pozitívnych, tak môžeme očakávať, že zhruba do siedmich dní najneskôr začne narastať aj počet pacientov s ochorením Covid-19 v nemocnici,“ vysvetlil Petko.

Pre karanténu z dôvodu pozitivity blízkych alebo pre pozitívny výsledok testu na ochorenie Covid-19 nepracuje 20 zamestnancov.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Problém s personálom

„Je to podstatne menej ako minulého roku o takom čase, keď sme ich mali 100, ale určité prevádzkové problémy nám to už začína prinášať. Napríklad momentálne riešime situáciu v práčovni, kde sme museli presúvať upratovačky, aby sme to boli schopní vykryť, ale aj pri zdravotníckom personáli už začínajú byť určité problémy. Napríklad na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Nemôžeme nechať ten istý personál pri rodičke, ktorá má Covid-19. Pacient s Covid-19 si vyžaduje dvoj- až trojnásobný počet personálu,“ dodal Petko.

V nemocnici pracuje približne 130 lekárov a 260 zdravotných sestier.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM