Milan Jusko Futbal

Rekordne rýchly gól Prešovčanov

Hostia z Ružomberka sa ani poriadne nerozbehli a už vyberali loptu zo svojej brány. V tretej minúte rozvlnil sieť súpera hráč domáceho celku Guba.

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Sergij Kovalec, tréner Prešova: „Aj naše mužstvo aj Ružomberok prejavili snahu vyhrať, no museli sa uspokojiť s remízou. V prvom polčase boli šance na oboch stranách. Vďaka za rýchly gól, avšak škoda chyby pred vyrovnávajúcim gólom Ružomberka.“

Aleš Křeček, tréner Ružomberka: „Je to zaujímavá štatistika dosiahnuť tri rovnaké vzájomné výsledky za jednu sezónu. Nám a Prešovu sa to teraz podarilo. Remíza je spravodlivá, aj keď osobne ma mrzí ten hlúpy gól už v tretej minúte.“

Góly: 3. Guba – 19. Poliaček. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Krajník – Kostelný, 1530 divákov.
Zostavy a striedania:
1. FC Tatran Prešov: Diviš – Petráš, Piter-Bučko, Krajnik, Krob – Lipták – Papaj, Adam (46. Štětina), Katona (82. Lysyuk), Jakovlev – Guba (69. Střihavka)
MFK Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, Chovanec –Vavrík, Ďubek – Skalák (83. Hoferica), Poliaček (71. Lásik), Pekár – Masaryk

Prešovčania si lepší začiatok nemohli želať. Už v 3. min využil veľké zaváhanie obrany hostí Guba a pomerne ľahko otvoril gólový účet. Lenže domáci sa z vedenia dlho netešili. V 19. minúte vyrovnával Poliaček nekompromisnou strelou k pravej žrdi. V 23. min prešel Ďubek cez deravú prešovskú obranu a krížnou strelou tesne mimo vzápätí z protiútoku na opačnej strane sa dopustil Kostelný hrubky, Guba išiel sám na Hrdličku, no obrovskú šancu nevyužil. Po polhodine hry vystrelil Jakovlev z hranice 16-stky tesne nad. V závere polčasu zachraňoval brankár Diviš pred najlepším strelcom súťaže Masarykom a mužstvá tak odišli do kabín za nerozhodného stavu.

Druhý polčas, čo sa týka kvality predvedenej hry, tiež príliš nenadchol. Obaja súperi si vážnejšie šance nevypracovali, skôr iba akési náznaky. V nadstavenom čase Prešov mal výhodu troch rohov po sebe a hoci mohol dať rozhodujúci gól, zrodila sa tretia remíza 1:1 v tejto sezóne.