Správy

Regulované parkovanie chcú v Prešove do konca roka: Platená zóna má byť aj v šestke

Samospráva bude podľa viceprimátora Neupauera robiť všetko pre to, aby bolo na území šiestej mestskej zóny zavedené regulované parkovné do 1. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Regulované parkovanie chcú v Prešove do konca roka: Platená zóna má byť aj v šestke
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Spoplatnenie parkovania pre nerezidentov v meste Prešov na území celej zóny šesť schválili v stredu 20. 10. poslanci mestského zastupiteľstva.

Ako pre TASR uviedol zástupca primátorky Pavol Neupauer, mesto by chcelo regulované parkovanie v tejto zóne spustiť do konca roka.

„Správa a údržba miestnych komunikácií dostane čím skôr protokol, aby túto zónu mohli začať pripravovať, čo sa týka zvislého aj vodorovného značenia,“ povedal Neupauer s tým, že samospráva bude robiť všetko pre to, aby bolo na území šiestej mestskej zóny zavedené regulované parkovné do 1. decembra.

Čo tvorí 6. zónu

Zabrániť tomu by mohli podľa neho len nepriaznivé poveternostné podmienky.

Ako informuje dôvodová správa k prerokovanému materiálu, hranice zóny šesť tvorí Levočská ulica medzi ulicami Sabinovská a Janouškova, ulice Janouškova a Mudroňova, Ulica Čapajevova od križovatky s Levočskou po križovatku s Bjornsonovou, ulice Bjornsonova, Majakovského, Komenského, Wolkerova, Sabinovská ulica medzi križovatkami s Levočskou a Kotrádovou a ulice Kotrádova, Údenárska a Veselá.

„Vzhľadom na to, že zónu č. 6 tvoria väčšinou bytové domy, vo väčšej časti regulovanej zóny parkovania je zavedené tarifné pásmo R – modré, ktoré je vyhradené pre parkovanie rezidentov zóny,“ uvádza tiež materiál s tým, že po vyznačení miest regulovaného parkovania bude státie mimo nich, v zmysle zákona o cestnej premávke, považované za priestupok.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: ilustračné

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM