Ľubomír Hudačko Futbal

Slovenský futbalový zväz zostavil rebríček 142 najlepších slovenských futbalových klubov. Dostalo sa do neho aj niekoľko tímov z nášho kraja. Takto dopadli...

Ilustračný obrázok k článku Rebríček futbalových klubov: Hádajte, na akom mieste sa umiestnili tímy z nášho kraja!

„Do hodnotenia sa dostali kluby, ktoré účinkovali od ročníka 2010/2011 po koniec jesennej časti 2013/2014 (teda 3,5 sezóny) v jednej zo štyroch najvyšších ligových súťaží a v pohárovej súťaž,“ informuje oficiálna internetová stránka SFZ.

Keďže jednotlivé ligové súťaže nemali a nemajú rovnaký počet zápasov, základom pre ďalší výpočet sa stal počet získaných bodov za celú (pol) sezónu vydelený počtom odohratých stretnutí za jednotlivú (pol) sezónu. Výsledné podiely boli vynásobené koeficientom súťaží. Tímy si mohli pripísať aj bonusové body za účasť v jednotlivých kolách pohárovej súťaže.

Ako sa darilo našim tímom?

Z tímov z nášho kraja sa v tabuľke najlepšie darilo 1. FC Tatranu Prešov, ktorý si s bodovým ziskom 203 bodov vyslúžil 11. priečku. Umiestnil sa tak na rovnakej pozícii, ako v poslednom vydaní rebríčku. Dostal sa tak na lepšie umiestnenie, ako prvoligová Nitra!

V hodnotení sa z prešovského kraja ďalej darilo Partizánu Bardejov, ktorý si polepšil o 6 priečok oproti vlaňajšku. Do tabuľky sa dostali ešte Partizán Bardejov na 17. mieste, FK Poprad, ktorému patrí 30. priečka, ŠK Odeva Lipany na 37. pozícii a MFK Vranov nad Topľou na 39. mieste, ŠK Futura Humenné na 46. stupienku či MFK Snina (54). V rebríčku ešte nájdeme z tímov nášho kraja MFK Slovan Giraltovce (66), FK Haniska (74), MFK Slovan Sabinov (79), MŠK Tesla Stropkov (90), FK Drustav Svidník (94), MFK Stará Ľubovňa (104) a FC Pivovar Šariš Veľký Šariš (119).

Rebríček Slovak Club Ranking ku dňu 4.12.2013

• 1. (umiestnenie v predchádzajúcom vydaní 1.) ŠK Slovan Bratislava 438,88 (313,88 /liga/ + 125 /pohár/)
  • 2. (2.) MŠK Žilina 367,79 (241,79 + 126)
  • 3. (4.) FK Senica 350,96 (274,96 + 76)