Ľubomír Hudačko Futbal

Prvý zápas a hneď proti silnému Slovanu: Tatran Prešov štartuje nový ročník ligy

Ostrý súboj hneď na úvod nového ročníka. Taký čaká futbalistov Tatrana Prešov, pretože sily si v 1. kole zmerajú so silným Slovanom Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas a hneď proti silnému Slovanu: Tatran Prešov štartuje nový ročník ligy
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: poprad.dnes24.sk

Na strastiplnú minulú sezónu je potrebné čo najskôr zabudnúť a sústrediť sa na tú novú. Prešovčania veria, že streliť prvý gól im nebude trvať tak dlho, ako vlani.

Až v 6. kole

Prvý gól totiž namieril do čierneho Dávid Leško až v 6. kole. Celkovo mal Tatran najhoršiu ofenzívu a najhoršiu defenzívu. Inkasovaných 63 gólov hovorí za všetko. Práve Leško už v zelenobielych farbách nebude pôsobiť, nabral smer Podbrezová. Z kádra odišli aj Kubus a Rolinc, takže Šarišania sa museli popozerať aj po posilách. Tréner Jantek počíta aj s mladými hráčmi z akadémie Grešákom, Špyrkom a Kraľovičom. Z AS Trenčín by mali do kádra pribudnúť stopér Maduka a stredový hráč Adekunle Issa.

Prišli aj Roland Černák, Jakub Wiezik, András Lenárt, a Tomáš Sedlák. Či to bude stačiť, ukážu až najbližšie zápasy. Koňare ale majú na úvod ťažký žreb, po Slovane ich čaká Žilina. Potom by sa však mohli rozbehnúť proti Michalovciam, Zlatým Moravciam či nováčikovi z Nitry.

Opäť Poprad

Domáce zápasy budú hrať opäť v Poprade. „K posilňovaniu kádra pristupujeme trpezlivo, chceme vytvoriť jednu veľkú tímovú silu. Na úvod sezóny by sme mali mať dvadsať až dvadsaťpäťčlenný káder, čaká nás veľa stretnutí v lige aj v pohári. Moja myšlienka a priorita je, aby bol káder široký nielen počtovo, ale aj kvalitatívne. Po treťom, štvrtom kole sa ukáže, kto tu ostane, prípadne môžeme riešiť hosťovania. Hráč môže byť dobrý, no nemusí zapadnúť. Súťaž odhalí slabiny, ale aj dobré veci v tíme,“ povedal tréner Jantek na predsezónnej tlačovej konferencii.

Pod Tatry pricestuje Slovan, ktorý je čerstvo vyradený z Európskej ligy a v tíme tak iste panuje veľké sklamanie. Proti Lyngby Kodaň dal v dvojzápase len jediný gól v závere Filip Oršula.

Vlani aj 1:1

Na postup to, samozrejme, nestačilo a belasí sa už môžu sústrediť opäť celý rok len na ligu a pohár. „Vypadli sme, je to realita, musíme sa pripraviť na Fortuna ligu. Chceme hrať dominantný futbal, ale chýba nám ešte kvalita,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič. Prvý duel s Prešovom sa zdá z ich pohľadu iste ako priechodný, ale napríklad vlani na Pasienkoch s koňarmi len remizovali 1:1. Stretnú sa teda druhý a posledný tím minulej sezóny, favorit bude jasný. K jednej remíze vlani pridali belasí nad Prešovom dve výhry, štart nového ročníka bude pre oboch rovnako dôležitý. Duel začína v nedeľu od 19.00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie