Ilustračný obrázok k článku Prvý krok je tam! Prešovskí hádzanári 40-gólovou nádielkou vyhrali osemfinále SEHA ligy
3
Zdroj: Viktor Zamborský

Hádzanári Tatrana Prešov majú výbornú východiskovú pozíciu na postup medzi osem najlepších tímov SEHA Gazprom ligy.

Hádzaná
Hádzaná

3

V prvom osemfinálovom stretnutí jubilejného 10. ročníka súťaže porazili zverenci trénera Slavka Golužu srbský tím Vojvodina Nový Sad vysoko 40:28 (21:16). Redakciu Dnes 24 o tom informoval hádzanársky klub Tatrana Prešov.

Pohodlný nások

Do odvety tak pôjdu s pohodlným 12-gólovým náskokom.

Najlepším strelcom v tíme Tatrana bol Oliver Rábek, ktorý zaznamenal 10 gólov.

Iba o jeden menej dal Pavel Hernandez. Tatran sa v úvode ťažšie dostával do tempa a ešte v 20. minúte bol stav vyrovnaný 13:13. Záver polčasu ale vyšiel lepšie Tatranu, ktorý v zápase figuroval ako hosťujúci tím.

Priebeh duelu

Do prestávky si Golužovi zverenci vypracovali päťgólový náskok.

V úvode druhého dejstva ho síce Vojvodina dokázala skresať na dva góly, v ostávajúcej časti duelu už ale dominovali zelenobieli. Tí sa napokon tešia z vysokého 12-gólového víťazstva,.

Odvetný duel sa hrá opäť v prešovskej Tatran handball aréne už v stredu 5. mája so začiatkom o 16. hodine. Postupujúci sa v štvrťfinále, ktoré je na programe až v auguste, stretne s ukrajinským tímom Motor Záporožie.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „V úvode bolo vidno, že sme dlho nehrali súťažný duel a že nie sme v dobrej forme. V prvom polčase sme mali veľké problémy pri bránení pivota. V útoku sme hrali dobre, ale nemali sme dobré premieňanie šancí, čo súper trestal. V druhom polčase to bolo z tohto pohľadu lepšie. Dôležité je, že sa nikto nezranil, teraz sa už musíme sústrediť na druhý zápas.“

Pedro Pacheco, spojka Tatrana: „Bol to ťažký duel, pretože sme dva týždne nehrali. Odrazilo sa to na prvom polčase, ale neskôr sme sa zlepšili. Napravili sme chyby, ktorých sme sa dopúšťali v prvom polčase. Vieme, že zajtra musíme hrať lepšie. Súpera nemienime podceniť a pozerať sa na 12-gólový náskok. Musíme ísť v hlave do zápasu s tým, že sa začína od 0:0. Náskok nás nesmie zaujímať. Keď chceme postúpiť do Final 4, musíme hrať oveľa lepšie.“

SEHA – 1.osemfinále: Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Tatran Prešov 28:40 (16:21)

• Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 10, Santos 2, Pacheco 7, Fech 3, Linhares 3, Rečičár 4, Kravčák, Fižuleto 1, Grzentič, Hernandez 9/3, Carapkin 1.
  • Najviac gólov súpera: Rogan 8, Kovačevič 5, Šotič 4/2
  • 7-metrové hody: 3/3 – 4/3
  • vylúčenia: 5:0.
  • priebeh: 1:0, 2:3, 3:5, 5:7, 8:7, 9:9, 10:12, 13:13, 15:17, 15:21, 17:21, 20:22, 21:25, 24:30, 25:35, 27:36, 28:38.