Iné športy

Po dvoch prehrách nebola nálada v tíme VK Mirad PU Prešov ideálna. Domáci po 5-setovej bitke so Svidníkom ale ukázali, že sa chcú biť o najvyššie priečky.

Ilustračný obrázok k článku Prvé víťazstvo v zmenenej hale: Prešovskí volejbalisti vyhrali nad Svidníkom 3:2
Zdroj: Vkmiradpupresov

Do zápasu 5. kola extraligy proti TJ Slávia Svidník nastúpili Prešovčania v plnej zbroji v kádri aj s Michalom Červeňom a Ivom Mikovčíkom.

Nebol to jednoduchý súper

Posilnený tím Svidníka nebol jednoduchým súperom, o čom svedčí výsledok 3:2 (24:26, 18:25, 25:16, 25:23, 15:11). Prvý set dával tušiť, že pôjde o náročný a vyrovnaný duel. Bod po bode pribúdal na oboch stranách a rozhodovalo sa až v závere setu. Za stavu 24:24 zložil loptu na setbal Marcel Lux a nádeje na zisk setu pre domácich zmaril úspešným útokom na 24:26 Poliak Pietrzak.

V druhom sete Prešovčanom nepomohlo ani striedanie na pozícií nahrávača. Tlak hostí dôslednou hrou na sieti narastal a napriek snahe domácich o zníženie sa ukazovateľ zastavil na rozdiele 18:25. Hru sa Prešovu podarilo opätovne otvoriť až v treťom sete, keď začala fungovať nahrávka a súper kazil v útoku aj obrane. Domáci v polovici setu viedli už o 4 body. Hosťom útočná hra naďalej nevychádzala podľa predstáv a Prešov si vývoj setu už len kontroloval, čo vyústilo do výsledku 25:16.

Ziskom setu nabrali domáci odvahu v útoku. Svidníčania však neskladali zbrane a zápas chceli čím skôr ukončiť. Vo štvrtom sete sa konala repríza prvého dejstva. Za stavu 23:23 pokazil za hostí podanie Marcel Lux a víťazný bod na 25:23 zaznamenal blokom Michal Červeň.

Hlasy trénerov

Tajbrejková lotéria vyzerala spočiatku jednoznačne v prospech Prešova. Pri servise Katonu bolo už 8:4. Po výmene strán sa k podaniu dostal Michal Ščerba a hostia zdramatizovali na 9:9. Na kvalitný servis a razanciu v útoku domácich už Svidníčanom nezostalo dosť síl. Piaty set skončil výsledkom 15:11 a celý zápas 3:2.

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Boli sme plný odhodlania vyhrať toto derby. Príchodom Luxa útočná sila Svidníka vzrástla. Celý prvý set sme viedli, ale v koncovke nám to ušlo. V polovici druhého setu nastúpil Kamil Feňo. Prišlo ukľudnenie a hráči si začali veriť. Zmenili sme obranu kľúčových hráčov Svidníka a začali sme hrať volejbal, ktorý by sme chceli prezentovať.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Od tretieho setu sme začali horšie prihrávať, čo platilo aj v koncovke štvrtého setu. V piatom sete sme pri servise Katonu dostali viacero bodov. Dotiahli sme sa, ale na víťazstvo to nestačilo. Zápas bol vyrovnaný a súper využil naše zaváhanie.“