Správy

PRVÉ kúpalisko v meste už pripravuje podmienky na otvorenie: Kedy tam budeme môcť prísť?

Na kúpalisku je jeden bazén pre dospelých a jeden veľký bazén pre deti, ktorý vznikol zlúčením dvoch menších bazénov novým prevádzkovateľom.

Ilustračný obrázok k článku PRVÉ kúpalisko v meste už pripravuje podmienky na otvorenie: Kedy tam budeme môcť prísť?
7
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Vo Vranove nad Topľou prebiehajú prípravy na otvorenie letnej sezóny na mestskom kúpalisku, ktoré bolo vlani zatvorené. Mesto prenajalo športovisko novému prevádzkovateľovi vlani v jeseni.

Konateľ spoločnosti Pavel Hořák uviedol, že na prácach na kúpalisku preinvestovali doteraz z vlastných zdrojov takmer 100-tisíc eur.

„Práce na prestavbe začali v zimných mesiacoch, avšak pre spory s bývalým majiteľom sme sa na kúpalisko dostali až koncom marca, čo oneskorilo začiatok prác,“ uviedol Hořák.

Vymenili starú dlažbu

Areál letného kúpaliska sa nachádza pri rieke Topľa na ploche asi 2,5 hektára.

Na kúpalisku je jeden bazén pre dospelých a jeden veľký bazén pre deti, ktorý vznikol zlúčením dvoch menších bazénov novým prevádzkovateľom.

„Kompletne sme vymenili starú dlažbu, položili nový podklad a novú dlažbu na ploche približne 1300 metrov štvorcových. Detské bazény potrebovali opravy pre poškodenie spodnou vodou, vymenili sme podklad a novú gumu do bazénov aj brodítiek,“ dodal konateľ spoločnosti.

Pribudnúť majú podľa neho v areáli aj dve detské ihriská, trampolína, animačné programy a ihriská na plážové športy.

Sezónu plánujú otvoriť koncom júna.

Až po 28. júni

„Prvú akciu máme naplánovanú na 15. júna, ale kúpať sa začne až po 28. júni,“ uviedol Hořák.

Prevádzkovateľ plánuje ďalšie investície vrátane systému automatického dávkovania chemikálií do bazénov. Výstavba toboganu a oprava hlavného bazéna je naplánovaná po tejto sezóne.

Konateľ spoločnosti uviedol, že budúci rozvoj kúpaliska chcú financovať z eurofondov, plánujú sa zapojiť do výzvy na fotovoltaiku a umiestnenie fotovoltaických pergol okolo bazéna.

Vo Vranove nad Topľou sa pripravujú na letnú sezónu
7
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM