Rôzne

PRVÉ informácie k Trojičnému jarmoku v Prešove: Budeme sa môcť odviezť konským povozom

Návštevníci uvidia maľovanie na drevo, produkty z ovčej vlny, maľované dáždniky, záhradnú keramiku. Súčasťou jarmoku bude aj nová zóna so sedením.

Ilustračný obrázok k článku PRVÉ informácie k Trojičnému jarmoku v Prešove: Budeme sa môcť odviezť konským povozom
Zdroj: Mesto Prešov

Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok pripravia tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta. Potrvá 6 dní a to od pondelka 3. júna 2024 do soboty 8. júna 2024.

Ide o jedno z najznámejších mestských podujatí, ktoré opakovane navštevujú miestni aj turisti.

„Jarmok sa uskutoční už po 23. raz. Prešovské námestie zaplní takmer 100 stánkov. Dejiskom jarmoku bude opäť Hlavná ulica, avšak pribudne aj niekoľko stánkov na Floriánovej ulici,“ pozýva na podujatie mesto Prešov.

Nová zóna so sedením

Návštevníci uvidia maľovanie na drevo, ručne robené kožené výrobky, produkty z ovčej vlny, maľované dáždniky, záhradnú keramiku, ľanové ľudové a dobové výrobky.

Súčasťou jarmoku bude aj nová zóna so sedením.

Tiež aj gastro zóna s ponukou tradičných slovenských jedál. Vyskúšať bude možné aj lokše v modernom prevedení, párance a zemiakové harule, klasické a plnené trdelníky, remeselné pivá a domáce limonády.

„Každý deň vyvrcholí jarmok v podvečerných hodinách. Zahrajú kapely Piňazi De?, GoGoBAND či hudobná skupina SALK. Prešovský trojičný jarmok ponúkne aj ľudové umenie prostredníctvom ĽH Prešovčan, FS Zemplín, FS Magura, či FS Partizán. Predstavia sa tiež Stropkoviani, DFS Šarišanček a Súkromné konzervatórium Prešov,“ priblížila ďalej prešovská samospráva.

Konský povoz

V sobotu 8. júna sa budú môcť návštevníci jarmoku previezť centrom mesta konským povozom.

Pre najmenších budú pripravené detské atrakcie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM