Ľubomír Hudačko Kultúra

Prvé info o Dňoch mesta Prešov: Zoznam účinkujúcich, ktorí s nami oslávia 770. výročie

Hudba a dobrá nálada sa bude niesť Prešovom najmä na začiatku júna. Mesto totiž vo veľkom oslávi 770. výročie a už poznáme mená účinkujúcich.

Ilustračný obrázok k článku Prvé info o Dňoch mesta Prešov: Zoznam účinkujúcich, ktorí s nami oslávia 770. výročie
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Dni mesta Prešov sa začnú tento rok 5. júna a potrvajú do 11. júna. Ponesú sa v znamení osláv 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste. Tie ale trvajú už od začiatku roka 2017. Známe sú už aj mená účinkujúcich, na ktorých sa počas podujatia Dni mesta Prešov môžete tešiť.

Na Pešej zóne sa predstaví pestrá plejáda umelcov a hudobníkov. Najväčším lákadlom budú kapely Polemic či Mňága A Žďorp. To však ani zďaleka nie je všetko, na pódiu nielen na Hlavnej ulici, ale aj na prešovskom amfiteátri uvidíme aj tento pestrý zoznam účinkujúcich:

Katarína Koščová, Gapa&Mečiar blues connection, T.O.P big band, ZUŠ M. Moyzesa, Lady Colors, Alkehol, AMC Trio, ĽH Stana Baláža, Peter Lipa, Buty, Družina, Kajzer&Meluš, Keep movin, Stanislav Salanci a ružový panter, Chris Ellys, Alter Ego, Edo Klena&Klenoty, Janais, DC Radio, Pole art dance studio, White monkeys band, Stopa, Gerock, Fest CRB, Zakázanýovoce, Wandererove segry, Jan Kryl, Araňa, Grimmy, N30 Akustika, Medial banana, Sokoliarska skupina sv. Bavona, SHŠ Cohors, Sarus, Páni Spiša, Chorus Via Musica, Bellysimi, Veronika Rabada či Tomáš Mihalik.

Na programe budú aj Prešovský trojičný jarmok, Historický sprievod mestom, Prešovský montmartre, Nočné objavovanie Prešova, DOD v štátnom archíve, Ohňová show, detské atrakcie a vystúpenia folklórnych súborov či žiakov zo základných škôl.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie