Ľubomír Hudačko Správy

Prvé bábätko Nového roka v Prešove: Malý Boris prišiel na svet 4 hodiny po polnoci

Chlapček Boris prišiel na svet štyri hodiny aj tridsaťpäť minút po silvestrovskej polnoci. Bolo to vo FNsP J. A. Reimana v Prešove a stal sa tak historicky prvým prešovským novorodencom.

Ilustračný obrázok k článku Prvé bábätko Nového roka v Prešove: Malý Boris prišiel na svet 4 hodiny po polnoci
Zdroj: TASR

„Pokiaľ sa v inej nemocnici nenarodil iný Prešovčan, tak je prvým v novom roku. Chlapček je zdravý, má 52 centimetrov a 3580 gramov,“ uviedol námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť pre nechirurgické odbory FNsP v Prešove Ján Černák. Mamička je druhorodička.

Lekári na klinike úrazovej chirurgie FNsP J. A. Reimana Prešov mali počas prvej noci roku 2014 relatívne pokojnú službu. „Do 7. hodiny ráno ošetrili 13 pacientov. U väčšiny z nich išlo o tržné rany a pomliaždeniny. U mnohých úradoval alkohol. Jeden pacient bol ošetrený po manipulácii s pyrotechnikou, našťastie si ani jedno zo zranení nevyžiadalo operačný zákrok,“ doplnila hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková.

V druhom najväčšom meste v Prešovskom kraji, v Poprade, sa prvá Popradčanka Layla narodila krátko po 6. hodine. „Narodila sa o 6.12 h, takže na seba nechala trochu dlhšie čakať, má 2780 gramov a 50 centimetrov, je zdravá, mamička Katarína bola prvorodička,“ informovala hovorkyňa Nemocnice Poprad, a.s., Sylvia Galajda s tým, že malá Layla mala za sebou okolo 9. hodiny už druhé raňajky.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM