Ľubomír Hudačko Hádzaná

Finále Slovenského pohára v hádzanej ovládli Prešovčania. S 24 víťazstvami od jeho založenia v roku 1971 sú suverénnymi rekordérmi bojov o túto trofej.

Ilustračný obrázok k článku PRVÁ trofej je doma! Hádzanári Tatrana Prešov sa stali víťazmi Slovenského pohára, FOTO
7
Zdroj: TASR/Roman Hanc

V sobotňajšom finále zdolali MŠK Považská Bystrica 32:24, keď už po polčase viedli o štyri góly (15:11).

Zverenci trénera Mareka Gernáta sa tešili z titulu po troch rokoch.

Odniesli si aj finálovú odmenu 1 200 eur a budú mať právo štartovať v Európskej lige 2023/2024. Považania si na svoj piaty triumf musia počkať, hoci v dlhodobej časti aktuálneho ročníka extraligy Prešovčanov dvakrát zdolali.

Na neutrálnej pôjde im to v súboji o trofej nevyšlo a tak si z Trebišova odniesli pohár pre zdolaného a finančnú odmenu 700 eur. Informoval slovakhandball.sk.

Slovo trénera

Marek Gernát, tréner Tatrana Prešov: „Som veľmi rád za celé mužstvo, že sme získali prvú domácu trofej v sezóne. V prvých dvoch vzájomných tohtosezónnych dueloch boli lepší Považania, ale teraz sme vyhrali zaslúžene. Ukázali sme, že keď máme dostatok času na regeneráciu, tak sa vieme pripraviť na každého súpera. Vo výbornej atmosfére to bol kvalitný zápas, na ktorý sme sa dobre pripravili. Len jedenásť inkasovaných gólov v prvom polčase rozhodlo o všetkom. Chalani boli namotivovaní, vedeli, o čo hrajú a všetci príkladne bojovali. Klobúk dole.“

Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 32:24 (15:11)

• Tatran: Čupryna, Colodeti 1 – Rábek 8/2, Mitaľ, Chajan, Fenár 3, D. Radčenko, Gogola 2, Ivanovič 4, Kasatkin 5, Turek, López García 6, Kimák-Fejko, Sedláček, Caballero Hernández 3, Carapkin
  • MŠK: Kovačin, Mich. Dobroň – Plšek, A. Sloboda 2/1, Bystrický 3, Hozman 3, Petrík, Jurák 4, Ľ. Ďuriš 4, Ďurana, Štefina 2, Urík, M. Briatka 3, Vallo, Žilinčík 3, Mar. Gardian
  • vylúčení: 6:3,
  • 7 m hody: 4/2 – 3/1
Objektívom: Ako sa rodilo víťazstvo Prešova v Slovenskom pohári