Správy

Príprava testovania na najväčšom sídlisku: Čomu chcú na Sekčove počas odberov predísť?

Otázkou stále zostáva personálna kapacita zdravotníkov a konkrétne lokality, kde sa budú odbery vykonávať.

Ilustračný obrázok k článku Príprava testovania na najväčšom sídlisku: Čomu chcú na Sekčove počas odberov predísť?
Zdroj: Dnes24.sk

Na víkendové testovanie Prešovčanov sa pripravujú aj vo Výbore mestskej časti č. 7. Ide o časť Sekčova, najväčšieho sídliska v meste.

Čomu predísť

Podľa predsedu tohto Výboru mestskej časti, poslanca Lukáša Anderka (OĽaNO), je nutné doladiť najmä organizáciu ľudí a dostatočnú informovanosť obyvateľov. „A to tak, aby každý z nich vedel, kedy a kde sa má dostaviť. Chceme predísť veľkému zhromažďovaniu ľudí pri odberných miestach,“ uviedol pre Dnes24.

Ako najväčší hendikep Anderko vníma čas. „Na prípravu máme relatívne málo času, ale pevne veríme, že spoločnými silami to zvládneme. Je to totiž jedna z najťažších a najrýchlejších operácií, ktoré sa na Slovensku udiali, resp. udejú,“ vysvetlil ďalej.

Zháňajú zdravotníkov

Potešujúce je, že na administratívnu prácu sa prihlásilo vyše 1 000 ľudí za tri dni. Za to patrí podľa Anderka veľká vďaka všetkým, ktorí sú ochotní pomôcť pri tejto operácii. Ako je to však s personálnou kapacitou zdravotníkov a konkrétnych lokalitách, kde sa budú odbery vykonávať?

„Podľa mojich dostupných informácií ozbrojené sily SR ešte zháňajú zdravotníkov, nakoľko ešte nie sú naplnené kapacity. A s vysokou pravdepodobnosťou pôjde o miesta, resp. o blízkosti miest, kde sa konajú voľby. Nakoľko sa čaká za odsúhlasením týchto miest príslušníkmi ozbrojených síl SR a RÚVZ Prešov, tak by bolo predčasné ich zverejňovať,“ dodal na záver poslanec Anderko pre Dnes24.

V obrazoch si pozrite aj zábery z nástupu študentov Prešovskej univerzity na pomoc v súčasnej situácii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Študenti z Prešovskej univerzity nastúpili do zdravotníckych zariadení
4
Galéria
Zdroj: Prešovská univerzita
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie