Komunálne voľby

Primátorom Prešova chce byť až 12 kandidátov: Uchádzajú sa napokon aj Micheľ či Štovka

Sanitár, historik či fotograf. O čelo mesta Prešov budú bojovať piati kandidáti ako nezávislí, siedmich nominovali politické strany, hnutia a ich koalície.

Ilustračný obrázok k článku Primátorom Prešova chce byť až 12 kandidátov: Uchádzajú sa napokon aj Micheľ či Štovka
Zdroj: Dnes24.sk

O post primátora Prešova sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať 12 kandidátov. TASR o tom informoval zapisovateľ Mestskej volebnej komisie v Prešove Jozef Smetana.

Piati kandidáti sú nezávislí, siedmich nominovali politické strany, hnutia a ich koalície.

O post primátora Prešova sa uchádza ako nezávislý kandidát súčasný náčelník mestskej polície Ján Andrejko, ďalej manažérka v IT Zuzana Bednárová ako kandidátka KDH a advokát Patrik Benčík ako nezávislý kandidát. Riaditeľ agentúry regionálneho rozvoja Artúr Benes kandiduje ako nezávislý.

Kubica, Eštočák, Kurta

Za Hnutie Občan Národ Spravodlivosť kandiduje manažérka Renáta Bobáková.

Nezávislým kandidátom je i právnik Martin Eštočák. Právnik Pavel Hagyari kandiduje s podporou strán Starostovia a nezávislí kandidáti a Sme rodina.

O post primátora sa bude uchádzať i sanitár-asistent Jozef Kubica ako kandidát Národnej koalície/Nezávislí kandidáti. Kandidátom hnutia Republika je historik a prekladateľ Marek Kurta.

Za stranu Hlas-SD kandiduje projektový manažér Ľuboš Micheľ. S podporou strán SaS, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia, Demokratická strana, Šanca, ODS – Občianski demokrati Slovenska, Dobrá voľba a Umiernení výrobný riaditeľ a stredoškolský učiteľ kandiduje František Oľha.

Aj fotograf Štovka

Ako nezávislý kandidát sa o post primátora Prešova uchádza i pedagóg, kreatívny manažér a fotograf Ján Štovka.

Informáciu o počte kandidátov na miesta 31 poslancov mestského zastupiteľstva ešte nemá Smetana podľa jeho slov spracovanú.

„Počet politických strán, politických hnutí a koalícií politických strán a politických hnutí, ktoré podali kandidátnu listinu do volieb do Mestského zastupiteľstva mesta Prešov, je 18. Počet nezávislých kandidátov na poslancov je 29,“ povedal Smetana.

Mestská volebná komisia, ktorá zasadne v pondelok 5. septembra, preskúma jednotlivé podané kandidátne listiny a následne do 14. septembra rozhodne o registrácii kandidátov.

ilustračné foto

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM