Ľubomír Hudačko Správy

Priame ícečko Prešov-Bratislava: Koľko zaplatíme + ďalšie podrobnosti o spoji!

Ako prví sme vás informovali o zavedení nových InterCity vlakov, ktoré budú jazdiť v piatky z Bratislavy do Prešova a nedele z Prešova do Bratislavy. Prečítajte si ďalšie zaujímavé informácie o novom spoji, ktorí potešil mnohých Prešovčanov.

Ilustračný obrázok k článku Priame ícečko Prešov-Bratislava: Koľko zaplatíme + ďalšie podrobnosti o spoji!
Zdroj: TASR

„V prieskumoch zaznamenávame rastúci záujem o priamu a rýchlu dopravu zo vzdialenejších miest východného Slovenska na západ krajiny a naopak,“ uviedol k tejto novinke riaditeľ úseku obchodu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Jozef Schmidt.

Zvýhodnené uvádzacie ceny

Pre cestujúcich sú pripravené zvýhodnené uvádzacie ceny. Za cestu z Prešova do Bratislavy cestujúci zaplatia 19 eur v druhej triede vlaku a 29 eur v prvej triede. Do 15 rokov, študenti či dôchodcovia od 70 rokov zaplatia 14 eur v druhej alebo 22 eur v prvej triede. Cena je platná pre nákup cez internet.

IC Šarišan je nový vlak najvyššej kvality. Súprava bude zostavená z vozňa 1. triedy, reštauračného vozňa a modernizovaných klimatizovaných vozňov 2. triedy so zásuvkami pre počítače. Vo vlaku je dostupné wifi pripojenie k internetu, v 1. triede je v cene lístka aj nápoj, káva/čaj alebo minerálka a denná tlač či reštauračné služby.

V piatky Z a nedele DO Bratislavy

IC 1502 Šarišan bude štartovať v Humennom každú nedeľu o 13:46, v Prešove bude o 15:06 a príchod do Bratislavy je o 20:23. Cesta by tak mala trvať 5 hodín a 4 minúty. Z Bratislavy do Prešova bude chodiť IC 1501 Šarišan v piatky a to o 15:37 s príchodom o 20:44. Cesta v tomto smere tak bude trvať ešte o tri minúty menej.

Novovzniknuté InterCity vlaky, ktorá začnú jazdiť už od 15. júna, budú zastavovať aj v týchto staniciach: Strážske – Vranov nad Topľou – Hanušovce nad Topľou mesto – Prešov – Spišská Nová Ves – Poprad-Tatry – Liptovský Mikuláš – Žilina – Trenčín – Trnava.

Zdroj: Prešov 24/tasr, slovakrail.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM