Hádzaná

Prešovských športovcov prenasledujú samé prehry: Hokejistov napodobnili hádzanári

Hádzanári Tatrana Prešov prišli už aj o teoretickú šancu na postup do ďalšej fázy Európskej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Prešovských športovcov prenasledujú samé prehry: Hokejistov napodobnili hádzanári
10
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Domáca prehra s lídrom základnej A-skupiny Wislou Plock o 14 gólov 15:29 bola pre nich siedma za sebou a naďalej sú na poslednom 6. mieste tabuľky.

„Chlapcom nemôžem vyčítať, že by nechceli. Nemáme taký široký káder ako má Wisla, a preto nám zranenie siedmich, ôsmich hráčov ovplyvní celý tréningový proces aj zápasy,“ povedal tréner Radoslav Antl.

Sila súpera

Prešovčania majú na konte iba dva body za víťazstvo v 1. kole nad CD Bidasoa Irun 27:25. Odvtedy nebodovali v siedmich zápasoch v sérii.

V úvode duelu proti Wisle síce stiahli manko z 0:3 na 3:3, no favorizovaní hostia rýchlo získali náskok späť a odskočili Prešovčanov na výrazný gólový rozdiel.

Podľa strelca troch prešovských gólov Olivera Rábeka sa na výsledku odzrkadlili nielen hráčske absencie, ale aj sila súpera. V kádri Wisly figuruje 10 hráčov, ktorí reprezentovali na nedávnych ME v Maďarsku a na Slovensku.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

„Je to náklad, ale musíme si pozrieť s kým sme hrali. Plock postavil základ, po 20 minútach ho zmenil a prišli hráči ako Sergej Kosorotov a Dmitrij Žitnikov, ktorí ťahali na ME ruský tím. Klobúk dolu pred ich tímom, má vynikajúcu obranu. Aj ja som trafil asi sedem tyčiek, čo ma v poslednej dobe prenasleduje. Neviem čím to je,“ poznamenal Rábek.

Veľa zranených

Je jasné, že v zostávajúcich dueloch pôjde Tatranu iba o konečné umiestnenie v skupine. Pre slovenského majstra bol zápas s Wislou posledný domáci duel v EL, zostávajúce dva odohrá na palubovkách súperov.

„Sme vo veľmi ťažkej situácii, keďže máme veľa zranených hráčov. Ťažko sa nám trénuje a o to ťažšie sa potom hrajú zápasy na takejto úrovni. Ale musíme pracovať tvrdo ďalej. Ešte budeme mať v tejto sezóne šancu dokázať, že vieme zahrať oveľa lepšie,“ poznamenal brankár Marcos Colodeti.

Objektívom: Tatran Prešov po ďalšej prehre stratil šancu na postup
10
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM