Rôzne

V meste prebehol Prešovský Trojičný jarmok: Zábery centra mesta na FOTO a VIDEU

Známe a obľúbené podujatie v centre Prešova už láka návštevníkov. Odštartoval totiž Trojičný jarmok. Jeho úvodný deň sme zaznamenali v obrazoch.

Zdroj: Dnes24.sk

V Prešove začal tradičný Trojičný jarmok. Centrum mesta ožilo stánkami remeselníkov a predajcov rôzneho tovaru i pochutín od výmyslu sveta. Atmosféru dotvárajú vystúpenia muzikantov i folkloristov.

Stánky s predajom sa tiahnu pozdĺž celej Hlavnej ulice až po Trojicu, nájdete v nich hračky, bylinky, drevené výrobky, niečo pre záhradkárov či oblečenie. Samozrejmosťou sú kolotoče, novinkou je predaj i burza vynilových platní.

Môžete si pochutiť na rôznych dobrotách, napríklad na trdelníkoch, zemiakových plackách či štrúdlach. „Chutné a voňavé to síce je, ale otázkou ostáva, či na to človek má aj peniaze. Našťastie, prišiel som sa sem pozrieť najedený, takže zameriam sa skôr na oblečenie,“ smial sa pri otázke, na čom si pochutil Prešovčan Ivan.

Ani Štefánia sa nezastavila pri jedle, ale skôr pri hudobnej časti. „Som zebrateľka platní, takže ma zaujal vynil bus. Páči sa mi, že sú tu aj československé stálice ako Schelinger, alebo Duchoň, plánujem si zbierku doplniť,“ povedala.

Nuž a ako vyzeral priebeh prvého dňa Trojičného jarmoku, ale aj zdravica motorkárov či vystúpenia si pozrite v obrazoch aj na videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Trojičný jarmok v OBRAZOCH: Známe podujatie v Prešove už začalo
22
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM