Kultúra

Prešovský rómsky festival opäť roztancuje centrum mesta: Aké lákadlá ponúkne?

10. august bude v Prešove patriť prezentácii rómskej kultúry v podaní umelcov reprezentujúcich túto komunitu.

Ilustračný obrázok k článku Prešovský rómsky festival opäť roztancuje centrum mesta: Aké lákadlá ponúkne?
1
Galéria

Temperamentné tanečné i spevácke vystúpenia môžete vidieť a zažiť už po siedmykrát na Hlavnej ulici.

Prešovský rómsky festival je miestom na prezentáciu nielen profesionálnych umelcov, ale aj amatérskych spevákov či tanečníkov z komunitných centier. Touto aktivitou organizátori nepriamo podporujú aj činnosť mimovládnych organizácií, komunitných centier či základných škôl, ktoré vedú žiakov z rómskych komunít k umeniu.

„Prešovský rómsky festival si dáva za cieľ zlepšovať vzájomné vzťahy medzi rómskou minoritou a majoritou v Prešove,“ uviedol ešte vlani organizátor Roman Eštočák, ktorý prišiel s myšlienkou organizovania Prešovského rómskeho festivalu v roku 2012.

Tento rok sa 10.8.2019 od 12.00 do 15.00 na Hlavnej ulici v Prešove predstavia detské umelecké amatérske zoskupenia z komunitných centier z Veľkého Šariša, Hanušoviec nad Topľou či Sabinova, ale aj z Očovej, Roštára či Trnavy.

V rámci hlavného programu od 16.00 do 22.00 vystúpia profesionálne zoskupenia, ako Romane Čhavore Jilestar z Trnavy, Sameul Bandy z Prešova, Gipsy Saxofón Band z Hrabušíc, speváčka Anička Oláhová z Lovinobane, Gipsy Janka z Detvy, ale aj zahraniční hostia – skupiny Romane Chave a Imperio z Českej republiky.

Viac si už môžete pozrieť v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V Prešove bude 7. ročník Rómskeho festivalu: Prinášame vám jeho program
1
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie