Ľubomír Hudačko Iné športy

Prešovčania mali mečbal a tak ako v prvom zápase, ani teraz nestratili doma ani set. Postupujú do semifinále, nad sily im Prievidza nebola, koňarom stačili na celkové víťazstvo len tri zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí volejbalisti vyradili Prievidzu: V play off postúpili do štvorky najlepších, čaká ich semifinále!

Domáce družstvo bolo v hernej pohode a malo dobrý nástup do zápasu, keď viedlo 8:5. Hostia sa potom po dobrom útoku univerzála Pineruu dostali do vedenia 10:9, ale v ďalšom priebehu setu už jasne dominovali domáci a vyhrali hladko 25:17.

Druhý set mali Šarišania jasne pod kontrolou, darilo sa im v útoku, aj na servise a vyhrali ho 25:22. V ďalšom priebehu to už bola exhibícia zverencov trénera Ľuboslava Šalatu. Hostia morálne odišli a domáci volejbalisti, hnaní výborným publikom viedli už 23:10 a nakoniec uštedrili súperovi debakel 25:12. Výborný duel odohral domáci univerzál Michal Rajduga, ktorý zaznamenal 20 bodov. Prešov dominoval v každej štatistike, na bloky vyhral 9:0 a na esá 7:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes sme podali z celej štvrťfinálovej série najúčelnejši výkon. Boli sme lepší vo všetkých bodových ukazovateľoch, hlavne na servise a následne na bloku. Aj napriek snahe Prievidžanov o možný zvrat sme ani v jednom sete žiadnu dramatickú zápletku nepripustili a po prvých dvoch setoch opäť súper herne rezignoval. Zvíťazili sme v troch po sebe idúcich zápasoch v pomere 9:1, čiže náš postup je zaslúžený.“

Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze: „Gratulujem súperovi k postupu. Zdolal nás vo všetkých troch zápasoch a z tohto uhla pohľadu postupuje lepší súper.“

Štvrťfinále play off extraligy mužov – 3. zápas: VK MIRAD PU Prešov – TJ Stavbár Prievidza 3:0 (17, 22, 12) 78 minút, rozhodovali: Porvazník – Höger

zdroj: Milan Kundla, VK PU MIRAD Prešov