Iné športy

Na palubovke Myjavy sa zrodilo víťazstvo Prešova 3:1 (-22, 18, 27, 17). V prvom sete mal navrch domáci Spartak, v druhom Prešovčania.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí volejbalisti na Myjave uspeli: Prehrali len úvodný set, potom hru ovládli

Zápas sa lámal v koncovke tretej časti, východniari ju získali 29:27 a vo štvrtom už Myjava nenašla odpoveď. Lídrom štatistík bol s 23 bodmi prešovský smečiar Michal Hudák (MVP).

Zápas bol veľmi nervózny. Z oboch strán boli pekné akcie, ktoré striedali ľahké chyby. Prvý set ukoristili domáci, druhý hostia. V tretom sete sa zápas lámal. Vyrovnanú koncovku aj za prispenia domácich nevynútených chýb zvládli lepšie skúsenejší hostia pomerom 29:27. Vo štvrtom sete už pôsobili domáci odovzdane, prehrali 17:25 a zápas 1:3.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „V tomto zápase sme sami sebe boli najväčší súper. Vyprodukovali sme veľké množstvo vlastných chýb a boli sme neúspešní v útoku. Súper vyhral zaslúžene,“ uviedol podľa vkmiradpupresov.sk.

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Na Myjave sme očakávali ťažký zápas, domáci sú doma veľmi nepríjemní a húževnatí. Po prehratom prvom sete sme zvládli druhý podľa našich predstáv. Tretí set bol pre vývoj zápasu veľmi dôležitý. V koncovke sme ho zvládli a štvrtý set sme už kontrolovali vďaka našim skúsenostiam. Nemali sme tento týždeň ideálny tréningový proces, takže som rád, že sme zápas zvládli za tri body.“

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (22, –18, –27, –17)