Prešovskí vodiči, mesto predstavilo novinku: Týka sa platenia parkovného

Motoristi, zbystrite pozornosť. Prešovská radnica predstavila novinku, ktorá sa týka platenia za parkovné. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí vodiči, mesto predstavilo novinku: Týka sa platenia parkovného
Zdroj: Dnes24.sk

V Prešove sa od marca mení systém platenia za parkovné. Po novom bude možné uhradiť parkovné aj platobnou kartou. Informovala o tom hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

Nový systém

Nový systém EASY PARKING umožní vodičom, ktorí zaparkujú v zónach plateného parkovania, zaplatiť nielen mincami a sms správou, ale i svojou platobnou kartou. Mestská spoločnosť tým reaguje na trend posledného obdobia, a to možnosť bezhotovostných platieb.

Doterajšiu aplikáciu s názvom SMART PARKING nahrádza produkt prešovskej spoločnosti Vádium – IT, s.r.o., ktorá spoločne so správcom parkovacích plôch vyvinula novú aplikáciu na základe analýz. EASY PARKING je podľa radnice systém, ktorý bude svojím spôsobom vylepšením predošlého, vrátane novinky – platby debetnou alebo kreditnou kartou. To, že ide o čoraz viac preferovaný spôsob platby, potvrdzujú aj štatistiky. Kým pred desiatimi rokmi bol človek platiaci kartou jeden z desiatich, dnes je tento pomer presne opačný.

Ako na vec?

Prax je veľmi jednoduchá a pripomína akúkoľvek platbu cez internet. Potrebné je zaregistrovať sa v systéme, čím sa eliminuje proces platenia faktúr, ktoré zahŕňal doterajší systém smart. Po overení platnosti a aktívnosti karty je možné uhradiť platbu za parkovanie. Navyše, systém nie je viazaný na jednu značku, možné je prihlásiť sa aj viacerými naraz, čo ocenia najmä spoločnosti, ktoré majú viacero vozidiel.

Mesiac marec je prechodným obdobím, kedy budú systémy fungovať duálne, teda súčasne SMART i EASY. Od 1. apríla bude možné využiť len novú aplikáciu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame