Ľubomír Hudačko Kultúra

Prešovskí seniori to poriadne rozbalili: V úlohe parketových levov vyzvŕtali poslancov!

V priestoroch PKO uskutočnil V. ročník Plesu seniorov. Pod záštitou primátora bol organizovaný aj Mestom Prešov, oddelením sociálnych služieb. Ako jediné krajské mesto organizuje takéto podujatie. Každoročne sa naň tešia tak organizátori, ako aj seniori. Tí sa predstavili v úlohe parketových levov!

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí seniori to poriadne rozbalili: V úlohe parketových levov vyzvŕtali poslancov!
Zdroj: Dnes24.sk

Kultúrny program otvorili členovia tanečnej skupiny TŠK SOUL štandardnými tancami a spevom spríjemnila Zuzana Lešová. Seniorov „rozohnili“ prešovské mažoretky kankánom a záver programu finišoval latinsko-americkými tancami. Moderovania sa výborne zhostil Pavol Mihaľák, dlhoročný spolupracovník radnice pri organizovaní kultúrnych akcií. Do tanca hrala až do neskorých večerných hodín hudobná skupina „Spolok TOP Big Band“.

Ples sa teší obľube

„Je skvelé, že Prešov má takú výnimočnú tradíciu a že sú naši seniori vždy duchom mladí a vedia sa bezprostredne zabávať,“ uviedol primátor Pavel Hagyari, ktorý celé podujatie „odštartoval“ prípitkom a Viedenským valčíkom v spoločnosti Anny Lukáčovej, vedúcej DC Jiráskova, po ktorom sa zapojil aj viceprimátor René Pucher s tanečnou partnerkou Jolanou Kažimírovou, vedúcou DC Sabinovská a následne ďalší hostia.

Ples seniorov je tradíciou, ktorou mesto Prešov vyjadruje svoju vďaku a úctu seniorom a ktorá sa teší veľmi veľkej obľube, čoho dôkazom je aj každoročná účasť prekračujúca hranicu vyše dvesto hostí. Oslovovaní sú všetci seniori, kluby, denné centrá, zariadenia, občianske združenia, teda všetci naši aktívni seniori. Vstupenka je za symbolickú cenu, hostia sa zabávajú do neskorých nočných hodín.

Seniori si to vážia

Vrátane nultého ročníka bol tento už šiestym v poradí. Okrem Plesu seniorov organizuje Mesto Prešov podujatia pre seniorov pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, Dňa matiek, ďalšími akciami sú Športový deň pre seniorov, kultúrne podujatia Mesiac úcty k starším, Bowling pre seniorov o putovný pohár primátora, Posedenia pri jedličke v predvianočnom období, ako aj mnohé ďalšie.

V. ročník Plesu seniorov skončil až v skorých ranných hodinách a seniori odchádzali zo slovami „vážime si, že na nás seniorov nezabúdate a už dnes sa tešíme na ďalší ročník plesu“.

Informácie redakcii sprostredkovala Veronika Kmetóny Gazdová

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM