Správy

Prešovskí poslanci sa zapotia: Ministerstvo pre pochybenie žiada vrátiť 375-tisíc eur

Program v rámci mestského zastupiteľstva zahŕňa poslancom i rozdelenie dotácií pre kultúrnu a sociálnu oblasť či zmenu rozpočtu. A tiež finančnú výpomoc od štátu.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí poslanci sa zapotia: Ministerstvo pre pochybenie žiada vrátiť 375-tisíc eur
Zdroj: Dnes24.sk

V stredu 23. 9. sa prešovskí mestskí poslanci budú zaoberať niekoľkými dôležitými bodmi. Napríklad finančnou výpomocou od štátu vo výške viac ako 2,2 milióna eur v súvislosti s koronakrízou.

Korekcia 375-tisíc

Na programe majú tiež rozdelenie dotácií pre kultúrnu a sociálnu oblasť, aj zmenu rozpočtu.

Poslanci sa budú zaoberať i finančnou korekciou vo výške piatich percent, čo predstavuje sumu 375 071,10 eur uplatnenej na proces verejného obstarávania v rámci projektu.

Týka sa pochybenia pri verejnom obstarávaní v rámci projektu modernizácie vozového parku trolejbusov v Prešove a požiadal o ňu Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP).

Znížená dotácia

K vráteniu príspevku v uvedenej výške DPMP vyzvalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Zvolení predstavitelia mesta budú rozhodovať aj o súhlase na nákup zberového vozidla na kuchynský odpad v obstarávacej cene približne 200 000 eur bez DPH pre Technické služby mesta Prešov (TSmP). V rámci rozdelenia dotácií pre kultúrnu a sociálnu oblasť sa znížila pôvodná výška o polovicu.

V oblasti kultúry ide o sumu 25 000 eur a v sociálnej oblasti je to 17 500 eur.

Petícia za zmenu

Kritéria v oboch oblastiach splnilo po 30 žiadostí. Poslanci sa budú zaoberať aj vyhodnotením plnenia programu rozvoja mesta Prešov na roky 2015 až 2020 a predĺžením jeho platnosti.

Rovnako aj petíciou za zmenu regulatívu funkčného využívania územia v lokalite ulíc Bulharská – Pražská – Pod Kamennou baňou v územnom pláne mesta Prešov a za výškové zónovanie v dotknutej lokalite povolené na maximálne tri nadzemné podlažia. Na programe bude aj viacero majetkových prevodov.

A v obrazoch si pozrite aj zábery z protestného pochodu odborárov za práva zamestnancov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Protest odborárov v Prešove, nesúhlasia s krokmi vlády
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie