Iné športy

Prešovskí Panteri boli najlepší: V kickboxe zahviezdili na majstrovstvách SR

V Michalovciach sa uskutočnila najvyššia republiková súťaž jednotlivcov v kickboxe - SZKB Majstrovstvá SR. A prešovskí panteri boli najúspešnejší.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí Panteri boli najlepší: V kickboxe zahviezdili na majstrovstvách SR
7
Galéria

Reprezentanti prešovského klubu Panter Prešov bojovali o tituly a to nielen dlhoroční reprezentanti, ale aj nové tváre. Ziskom 12 zlatých, 16 strieborných a 6 bronzových medailí (102b.) sa stali najúspešnejším klubom Slovenska pred domácim klubom z Michaloviec (58b.) a Košickým Guardom (56b.)

Upútal seniorský majster sveta

Šampionát sa prvýkrát uskutočnil v metropole Zemplína a zúčastnilo sa ho 305 štartujúcich z 28 klubov Slovenska. Najväčšiu pozornosť na tohtoročných Majstrovstvách SR pútal aktuálny seniorský majster sveta Marek Karlík, ktorý sa ukázal vo vynikajúcej forme. Vo finále proti omnoho staršiemu a skúsenejšiemu súperovi z Liptovského Mikuláša ukázal svoju výbornú pripravenosť a stal sa dvojnásobným majstrom Slovenska. Jedným z nováčikov, ktorý sa predviedol v dobrom svetle bol aj Marekov objav Adam Janičko, ktorý sa vďaka svojej bojovnosti prebojoval až do finále a svojou výhrou obhájil svoj titul dvojnásobného majstra Slovenska.

Ďalšie zlaté medaily si do svojej zbierky pripísala aj Lucia Fecková, Sofia Adamečková, Nina Podracká, Mirka Potocká a Daniel Paločko, ktorí sa aj napriek množstvu skúsených súperov nenechali zahanbiť a stali sa ďalšími majstrami Slovenska.

Miestenka do reprezentácie

Ďalší nováčik Lukáš Balog, ktorého premiéra na majstrovstvách priniesla dva tituly vicemajstra Slovenska. Vo finále proti skúsenému a staršiemu súperovi síce nevyhral, no ukázal bojovnosť a získal skúsenosti do ďalších zápasov. Striebornými medailami sa môžu pochváliť aj najmladší pretekári Barbara Bajusová a Adam Timko.

Bojovné srdce skúsenej pretekárky Steli Levickej nechýbalo ani počas jej zápasov, no veľký váhový rozdiel súperiek v najnižšej ženskej váhovej kategórií rozhodol v ich prospech a Stelka si domov odniesla dve bronzové medaily. Majstrovstvá Slovenska boli pre týchto športovcov poslednými pretekmi pred vrcholom sezóny a svojimi výbornými výsledkami si vypýtali miestenku do reprezentácie na októbrové ME seniorov v Bratislave, alebo septembrové MS juniorov a kadetov v Jesolo Lido.

Informácie redakcii sprostredkoval tréner Jozef Kolozsy

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Úspešné ťaženie na šampionáte SR: Prešovčania vybojovali 12 zlatých
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie