Správy

Prešovské OZ MyMamy a jeho projekt bez násilia páchaného na ženách: Súčasťou bude aj beh na vysokých opätkoch

Prešovské občianske združenie MyMamy spustilo vlani v septembri projekt s názvom Slovensko bez násilia páchaného na ženách, ktorý potrvá 20 mesiacov do apríla 2017. Získalo k tomu podporu takmer 452 000 eur, zaujímavou akciou bude aj happening Beh na vysokých opätkoch.

Ilustračný obrázok k článku Prešovské OZ MyMamy a jeho projekt bez násilia páchaného na ženách: Súčasťou bude aj beh na vysokých opätkoch
Zdroj: TASR

Občianske združenie MyMamy spustilo vlani v septembri projekt s názvom Slovensko bez násilia páchaného na ženách, ktorý potrvá 20 mesiacov do apríla 2017.

Získal podporu vo výške takmer 452 000 eur

Získal podporu z Nórskeho finančného mechanizmu vo výške takmer 452 000 eur, čo je 90 percent celkových nákladov, vlastné náklady tvoria desať percent. Na projekte sa podieľajú aj ďalšie partnerské organizácie ako nitrianske Centrum Slniečko, n.o., Woman Institute Slovakia v Liptovskom Mikuláši, Prešovská rozvojová agentúra a obec Medzany. Informovala manažérka pre publicitu MyMamy Jana Beňová.

Cieľom projektu je podporiť existujúce a vybudovať nové služby určené pre ženy a ich deti, ohrozené násilím a zažívajúce násilie. Ide o bezpečné ženské domy a poradenské centrá na celom Slovensku. Zvýšiť by sa mala i informovanosť širokej verejnosti o tabuizovanej téme násilia páchaného na ženách a deťoch. Na sklonku roka združenie organizovalo dve mediálne kampane – Nielen (ženy) ženám a Ženy (nielen) ženám.

Vytvoriť krajinu bez násilia na ženách

„Informácie o reálnych aktivitách organizácií, ktoré sa venujú ženám zažívajúcim násilie a ich deťom pomáhajú búrať stereotypné názory a miernia obviňujúce hlasy týkajúce sa klientok jednotlivých zariadení a ich detí, ale aj ostatných žien, ktoré zažívajú podobné situácie. Aj vďaka nemu môže mnoho doteraz mlčiacich žien nájsť odvahu, obrátiť sa na pomoc a tak svoju situáciu zmeniť,“ uviedla Beňová.

Vo všetkých troch partnerských mestách je v spolupráci s Centrom experimentálneho divadla v Brne naplánované autorské divadelné predstavenie Samodiva, v ktorom sa preplietajú skutočné osudy niekoľkých žien – samoživiteliek. Ďalšou akciou bude happening Beh na vysokých opätkoch, ktorý chce poukázať na to, ako sa úloha ženy v spoločnosti postupne mení. Zámerom všetkých aktivít projektu, ktoré sa uskutočnia na západnom, strednom i východnom Slovensku, je vytvoriť postupne krajinu bez násilia páchaného na ženách.

Môže vás zaujímať:

Andrea Turčanová zareagovala na odsúdenie exprimátora Benča: Iniciovala petíciu za jeho omilostenie!

Prešovskí mestskí policajti chcú zakúpiť zaujímavú novinku: V pláne je mobilné dopravné ihrisko

V Prešove vypukol požiar strechy na fare sv. Mikuláša!

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie