Ľubomír Hudačko Správy

Prešovská univerzita udelila Schusterovi titul. Exprezident dáva škole cenné odporúčania!

Dostalo sa mu pocty od Prešovskej univerzity. Tá vôbec prvýkrát udelila titul doctor honoris causa za slovenskú literatúru. Autor niekoľkých kníh a bývalý prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster si prevzal doktorát z rúk rektora Reného Matloviča. Počas príhovoru spomenul aj zaujímavosti...

Ilustračný obrázok k článku Prešovská univerzita udelila Schusterovi titul. Exprezident dáva škole cenné odporúčania!
Zdroj: Dnes24.sk

„Udelením čestného akademického titulu signalizujeme pestrú varietu kultúrnych, spoločenských, politických i literárnych aktivít tejto osobnosti. Navyše, k našej alma mater má Rudolf Schuster veľmi blízky vzťah. Už druhé funkčné obdobie zastáva pozíciu podpredsedu Správnej rady Prešovskej univerzity a prejavuje nesmierny záujem a ponúka cenné odporúčania pre jej ďalší rozvoj,“ uviedol rektor PU.

Podotkol, že udelenie tejto pocty bývalému prezidentovi súvisí nielen s jeho pôsobením v oblasti slovenskej kultúry, spoločenského života, politiky i literatúry, ale aj s významným životným jubileom, ktorého sa v tomto roku dožil. V Univerzitnej knižnici otvorili pri príležitosti odovzdania titulu výstavu s prezidentovými fotografiami a knihami.

Rudolf Schuster si podľa vlastných slov titul nesmierne váži aj napriek tomu, že ide už o jeho 20. čestný doktorát. K PU má však špeciálny vzťah aj preto, že tam už v roku 1989 prednášal a študenti mu kládli ostré otázky k problematike pitnej vody či ekológie. Napriek tomu, že to medzi študentmi vrelo, dokázal ich svojimi odpoveďami zaujať, preto si na to spomína len v dobrom. Tiež poukázal na blízky vzťah k mestu Prešov. V príhovore odhalil množstvo zaujímavostí zo svojho života. Medzi iným aj to, že pôvodne nevedel po slovensky, lebo chodil do nemeckej školy.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM