Ľubomír Hudačko Správy

Prešovská univerzita má Unipo Day: Vzájomne sa spoznávajú pracoviská aj študenti

Prešovská univerzita v Prešove má svoj Unipo day. V podstate ide o deň zbližovania a spoznávania študentov i pedagógov a akoby dvojča podujatia Deň otvorených dverí, ktorý je organizovaný pre širokú verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská univerzita má Unipo Day: Vzájomne sa spoznávajú pracoviská aj študenti
Zdroj: Webnoviny.sk

Každá fakulta a pracovisko pripravili stánky a prezentácie, aby ostatným študentom a kolegom predstavili seba a svoju prácu. Súčasťou podujatia nie sú len vystúpenia skupín a jednotlivcov, ale napríklad aj futbalový či volejbalový turnaj, strieľanie z luku a ochutnávka pokrmu kolivo. Zároveň v týchto dňoch prebieha aj súťaž amatérskej umeleckej tvorivosti vysokoškolákov Akademický Prešov.

„Unipo day je podujatie, ktoré by malo zvýšiť súdržnosť akademickej komunity Prešovskej univerzity. Je to súbor rôznych podujatí, od umeleckých vystúpení, cez športové podujatia, prednášky, diskusie a podobne. Je určený predovšetkým pre vnútorné prostredie univerzity, aby sa lepšie spoznali jednotlivé pracoviská či študenti medzi sebou. Veríme, že to prispeje k súdržnosti PU,“ povedal rektor PU René Matlovič.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM