Správy

Prešovská škola zabodovala: V TOMTO uspela ako jedna z mála na Slovensku!

Strednú odbornú školu gastronómie a služieb čaká rekonštrukcia priestorov. Tá má vytvoriť vhodné vzdelávacie prostredie pre študentov každého odboru.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská škola zabodovala: V TOMTO uspela ako jedna z mála na Slovensku!
Zdroj: Prešovský samosprávny kraj

Stredná odborná škola (SOŠ) gastronómie a služieb v Prešove využije na modernizáciu učební a rozvoj vzdelávacích metód grant v sume viac ako 198-tisíc eur.

Získala ho z Nórskeho finančného mechanizmu, z Prešovského kraja ako jediná. Informoval o tom Úrad Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

Jedna z 11. škôl

Škola uspela s projektom Inovatívne vzdelávanie ako nástroj na reflektovanie environmentálnych výziev a potrieb trhu práce. Stala sa jednou z 11 stredných a vysokých škôl v SR, ktoré grant z nórskych fondov získali.

„Projekt SOŠ, ktorú zriaďuje PSK, prispeje k rozvoju školiacich a vzdelávacích organizácií, rozšíri ich kapacity v digitálnej oblasti a posilní kompetencie učiteľov. Zameria sa tiež na poskytovanie vzdelávania prostredníctvom informačno-komunikačných technológií, propagáciu inovatívnych metód a didaktických prístupov,“ informoval kraj.

Modernizácia učební bude zahŕňať dovybavenie špičkovými technológiami a prístrojmi, ktoré umožnia inkluzívne vzdelávanie a vývoj aj znevýhodneným skupinám.

Partnerom nórska škola

Rekonštrukcia priestorov má vytvoriť vhodné vzdelávacie prostredie pre študentov každého odboru.

Súčasťou projektu je podpora spolupráce v oblasti zvýšenia kvality odbornej prípravy medzi vysokými a strednými školami i podnikmi na Slovensku a v Nórsku.

Partnerom prešovskej SOŠ je nórska stredná odborná škola a ich spolupráca spočíva najmä vo výmene skúseností. Prvým míľnikom pri realizácii projektu sa stala otváracia konferencia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM