Rôzne Správy

Prešovská radnica chystá stretnutie s verejnosťou: Čo sa bude na ňom riešiť?

Po vydaní všeobecne záväzného nariadenia o pravidlách participácie a úvodnom stretnutí radnica tentoraz organizuje prvé pracovné stretnutie s verejnosťou.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská radnica chystá stretnutie s verejnosťou: Čo sa bude na ňom riešiť?
Foto: Ľubomír Hudačko

Mesto Prešov odštartovalo proces participatívneho rozpočtu, chystá aj stretnutie s obyvateľmi.

Radnica na svojom webe informovala, že v utorok (20. 2.) od 16. hodiny odznejú v zasadacej miestnosti mestského úradu najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.

Po vydaní všeobecne záväzného nariadenia o pravidlách participácie a úvodnom stretnutí radnica tentoraz organizuje prvé pracovné stretnutie s verejnosťou. Na ňom odprezentuje bližšie informácie o pravidlách a postupoch pri žiadaní o podporu z rozpočtu.

Prezentácia projektov občanov

„Predstavený bude harmonogram cyklu participatívneho rozpočtu a žiadateľom sa ozrejmí postup podávaní žiadosti, ako aj rámce a pravidlá jednotlivých tematických skupín. Bude to tiež priestor na prvú verejnú prezentáciu projektov občanov, ktorí sa plánujú uchádzať o podporu mesta,“ uvádza samospráva.

Projekt má podľa mesta podporovať všeobecne prospešné služby, komunitné verejnoprospešné projekty a iniciatívy v troch oblastiach. Ide o inováciu existujúcej alebo vytvorenie novej verejnej služby, revitalizáciu verejného priestoru a treťou oblasťou sú kultúra, šport, sociálne služby a životné prostredie.

Kto môže byť žiadateľ

Výška podpory na jeden projekt je v rozmedzí od 1 000 eur pri bežných projektoch, respektíve 1 700 eur pri investičných projektoch až do 5-tisíc eur vrátane DPH.

Žiadateľom môže byť občianske združenie či nezisková organizácia so sídlom v Prešove alebo spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Všetky projekty budú zverejnené na webe mesta, o ich podpore rozhodnú obyvatelia prostredníctvom hlasovania.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM