Správy

Prešovská nemocnica sprísňuje pravidlá: Kedy potrebujete PCR test?

Povinnosť preukázať sa testom bude platiť rovnako pre nezaočkovaných, ako pre zaočkovaných. Výnimkou sú urgentné zákroky.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská nemocnica sprísňuje pravidlá: Kedy potrebujete PCR test?
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove vyžaduje od pacientov pri ich nástupe na hospitalizáciu negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín. V prípade akútnych hospitalizácii sú pacienti podrobení najprv antigénovému testovaniu a následne PCR testu.

Objednanie online

„Pacienti môžu PCR test absolvovať v mobilnom odberovom mieste vo FNsP J. A. Reimana v Prešove v budove starého infekčného oddelenia po elektronickom objednaní sa cez webstránku www.korona.gov.sk. Vyžadujeme ho od pacientov zaočkovaných, ale aj od nezaočkovaných,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.

V prípade pacientov, ak ide o akútnu hospitalizáciu, je vykonaný antigénový test na príjmovej ambulancii a po prijatí na oddelenie sú testovaní PCR testami. „Pacient je izolovaný až do výsledku PCR testu, aby sme vedeli ochrániť v prípade pozitivity ostatných pacientov,“ vysvetlil Šarník.

Traja COVID pacienti

Nemocnica má podľa jeho slov na základe skúseností z prvej a druhej vlny a na základe usmernení Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR pripravené opatrenia na zvládnutie prípadnej tretej vlny.

V súčasnosti je na infekčnom oddelení kapacita 40 lôžok. Z nich pacientmi s ochorením COVID-19 boli v piatok (3. 9.) obsadené tri lôžka.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM