Ľubomír Hudačko Šport

V chladnom, až mrazivom počasí pokračovala zápasmi 9. kola 3b Prešovská Hokejbalová liga, ktorá ako sa zdá čoraz viac priťahuje k sebe zvučné mená, aj z iných športových odvetví. Na súpiske jedného z tímov sa totiž objavil aj bývalý hráč futbalistov Tatrana Prešov!

Ilustračný obrázok k článku Prešovská hokejbalová liga prekvapila novou posilou: Do súťaže pribudol bývalý futbalista Tatrana!

K Vladimírovi Stašovi, Lukášovi Hricovi, Michalovi Kivaderovi, Ľubomírovi Chovanovi, Zdenovi Pištejovi tentokrát do partie pribudli Pavol Hajduk, bývalý juniorský hokejový reprezentant a z futbalového súdka dokonca nemenej známe meno Peter Záhradník, bývalý hráč Tatrana Prešov.

HBC Fany Sport – HBC Juniors U16 20:1 (3:1, 9:0, 8:0) Góly: Stanislav 10, Sedlačko 4, Čengeri, Vojtek a Pazdič po 2 – Březina Brankári: Hudák – Šoltýs Luk. Rozhodca: Vrábel

Omladina strieda lepšie zápasy s tými slabšími, aj keď proti Fany Sportu sa ani iné mužstvá zatiaľ veľmi nevytiahli. Fantastický výkon brankára U16 Lukáša Šoltýsa, ktorý doslova čaroval v prvej tretine, až príliš „učičíkal“ jeho spoluhráčov a „Faňákov“ naopak vyburcoval k vyšším otáčkam, čo sa prejavilo aj na záverečnom skóre.

HBC Tornádo – HBC Pirates 6:1 (3:0, 1:0, 2:1) Góly: Remper a Gulík M. po 2, Suchár, Prudič – Dolhý Brankári: Konečný – Hudák Rozhodca: Vrábel

HBC Paluto – HBC Panthers 12:9 (7:2, 3:3, 2:4) Góly: Staš 6, Hajduk 5, Vrábel – Kochan 3, Kristek a Richter Pet. po 2, Francan, Marcin Brankári: Kováč – Sedlák Rozhodca: Fígel

Rozhodla prvá tretina ,v ktorej „Pantheri“ nedodržali ani jeden pokyn ich hrajúceho trénera a tak v prestávke muselo prísť k čisteniu hláv. Slová padli na úrodnú pôdu a prizerajúci sa diváci (45) mohli konečne zhliadnuť jeden z ďalších kvalitných zápasov, v ktorom si odvekí rivali (posledná finálová dvojica Hokejbalovej ligy spred 13 rokov) nedarovali ani centimeter ihriska zadarmo.