Správy

Prešovská detská univerzita je tu: Témou je Vesmírna odysea, pripomína sa Gagarinov let

Na 14. ročníku detskej univerzity, ktorá sa začala v pondelok 16. 8., sa zúčastní celkovo 266 detí, z toho 156 'bakalárčekov' a 110 'magisterčekov'.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská detská univerzita je tu: Témou je Vesmírna odysea, pripomína sa Gagarinov let
Zdroj: TASR

Ústrednou témou tohtoročnej Prešovskej detskej univerzity (PDU), ktorá patrí k tradičným podujatiam organizovaným na univerzite počas letných prázdnin, bude Vesmírna odysea.

Ako TASR informovala hovorkyňa Prešovskej univerzity (PU) v Prešove Anna Polačková, Vesmírnu odyseu budú návštevníci PDU v priebehu celého týždňa skúmať prostredníctvom umenia, športu, médií, sveta módy, histórie, zdravia a ochrany prírody.

60. výročie letu

„Malí vysokoškoláci sa môžu tešiť na návštevu hvezdárne a planetária, výrobu slnečných hodín, výrobu a vypúšťanie rakiet, na tvorivé a divadelné dielne. Rovnako na návštevu ruského centra, vesmírne dobrodružstvo s angličtinou a ruštinou, keďže je 60. výročie letu Gagarina do vesmíru. Dozvedia sa niečo o vesmírnej strave, budú cestovať slnečnou sústavou a v Krajskom múzeu v Prešove sa dozvedia niečo nové o vývine hodín a kalendára, vyrobia si prstienky či pokúsia sa štiepať kameň,“ priblížila Polačková.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu bude aj tento ročník PDU sprevádzaný prísnymi hygienickými opatreniami. Deti budú rozdelené do malých skupín s maximálnym počtom 13 detí, pričom jednotlivé aktivity budú realizované vo veľkých prednáškových aulách, átriách a vo vonkajších priestoroch vysokoškolského areálu.

Nie je to nové

„Realizácia edukačného procesu v súčasnej pandemickej situácii nie je pre nás nová. Veríme, že tak, ako minulý rok počas PDU, aj teraz sa budeme môcť v zdraví zúčastňovať na zaujímavých stretnutiach s lektormi, ktorí prijali pozvanie vyučovať našich ‚bakalárčekov‘ a ‚magisterčekov‘,“ vysvetlila Lenka Pasternáková, riaditeľka Ústavu pedagogiky, andragogiky a psychológie Fakulty humanitných a prírodných vied PU, ktorá zastrešuje v rámci PDU študijný program magisterček.

Neprehliadnite ani ďalšie aktuálne správy:

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM