Aktualizované Ľubomír Hudačko Rôzne

Prešovom sa prehnala ďalšia silná búrka: VIDEO z ulice Za Kalváriou vraví za všetko

Cesta na ulici Za Kalváriou v Prešove sa behom pár minút premenila na nebezpečný priestor. V stredu poobede začalo výdatne pršať a takto to dopadlo.

Ilustračný obrázok k článku Prešovom sa prehnala ďalšia silná búrka: VIDEO z ulice Za Kalváriou vraví za všetko
Zdroj: Martin Matejka

Pre výpadok elektriny vo veľkom meškali trolejbusy MHD, niekoľko z nich muselo hromadne stáť na Levočskej ulici. Silná búrka však v stredu poobede v Prešove spôsobila aj iné nepríjemnosti, to všetko len v priebehu niekoľkých desiatok minút.

Zdroj: Facebook

Svoje o tom vie Martin Matejka, ktorý sa Za Kalváriou pohyboval po ceste autom a natočil autentické video, ktoré hovorí za všetko. „Cesty sú v určitých miestach prepadnuté a kanály vôbec nestíhali, ja som však prišiel už po tom "najväčšom pekle“. Volala mi manželka, ktorá mala ozaj strach, pretože v minulosti už niečo podobné zažila a nebolo jej to jedno, keďže bola doma s polročným synom. Letel som domov z práce, lebo po jej opise som mal strach aj ja. Cestou domov som sa musel vyhýbať smetným košom, ktoré plávali po ceste dole kopcom," uviedol pre náš portál Matejka.

„V teréne je aktuálne desať hasičov s tromi kusmi techniky, ktorí odčerpávajú vodu zo suterénu rodinných a bytových domov na uliciach Záhradná, Odborárska, Levočská,“ uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Zásah vykonávajú dobrovoľní hasiči aj na ulici Gorkého.

Situácia je stabilizovaná

V lokalite Za kalváriou bol potrebný zásah na kanalizácii, ktorý vykonala spoločnosť MP Kanal. Intenzívna voda sa valila aj historickým centrom mesta, rovnako ako počas nedávnej búrky na ulici Jarková a Floriánova. „Doteraz neboli hlásené žiadne spadnuté stromy, ktoré by bolo potrebné odstrániť. Počas intenzívnej, takmer hodinu trvajúcej búrky, spadlo v Prešove 16,5 mm zrážok, ktoré spôsobili uvedené komplikácie. Aktuálne však zrážky ustali a situácia je stabilizovaná,“ dodala k téme aj hovorkyňa radnice Eva Peknušiaková.

Viac si už pozrite sami v priloženom videu, ako to na mieste nebezpečne vyzeralo a na fotografiách si môžete pozrieť aj zásah hasičov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V Prešove bol potrebný zásah hasičov: Mestom sa prehnala silná búrka
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie