Radka Deckerová Basketbal

Prešovčanky vyhrali v Rožňave

Rožňavčanky nám dnes 23. februára na domácej palubovke ukázali, že právom patria do prvej šestky extraligy. Značne potrápili súperky z Prešova, ktoré mali čo robiť aby zápas dotiahli do víťazného konca.

MBK REGIÓN Rožňava – BK PU Bemaco Prešov 59:68 (13:20, 18:14, 15:21, 13:13)

V úvodnej štvrtine všetko naznačovalo tomu, že Prešovčanky vyhrajú s vysokým bodovým náskokom nad Rožňavou. V druhej štvrtine sa nám začalo dariť v streľbe, zlepšili sme pohyblivosť a získali sme dôležité lopty v obrane. To nám vydržalo skoro do konca tretej štvrtiny, ktorú sme nakoniec aj vyhrali. Zlom nastal pri skoré 42:43 v prospech Prešova a to v poslednej štvrtine kde súperky zabrali a vybudovali si náskok, ktorý im stačil na víťazstvo. o 9 bodov. Bol to však jeden z našich výborných výkonov. Najviac bodov: Kalafutová a Timková po 16, Libičová 11 – Risperová 21, Wirthová 15, Ciappinová 14