Ľubomír Hudačko Iné športy

Prvé semifinále volejbalovej extraligy majú Prešovčania vo vrecku. Hoci viedli 2:0 na sety, súper stav vyrovnal. Rozhodovalo sa tak v piatom.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania zvládli ťažký duel v Komárne: Duel rozhodol 5. set, v semifinále tak vedú 1:0
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

V prvom zápase semifinále play off Niké extraligy vyhrali volejbalisti VK Prešov na palubovke UJS Komárno 3:2 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Nebolo to však len tak, Prešovčania síce viedli už 2:0 na sety, ale súperovi sa podarilo stav vyrovnať.

O všetkom tak rozhodol záverečný set, ktorý zvládli lepšie hostia. Do play off o medaily tak vstúpili víťazne a výhru budú môcť potvrdiť už v sobotu 1. apríla doma od 18.00 hod.

Rieker UJS Komárno – VK Mirad Unipo Prešov 2:3 (-27, –21, 20, 21, –9)