Šport

Druhý titul v histórii volejbalovej extraligy získali hráči Komárna, ktorí Šarišanom nedovolili vyhrať ani jeden zápas.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania uľahčili Komárnu získať titul nevyužitými mečbalmi: A prehrali 4:0 na zápasy
Zdroj: TASR/Milan Drozd

Volejbalisti Rieker UJS Komárno obhájili majstrovský titul v slovenskej extralige. V nedeľu uspeli aj vo štvrtom zápase finále play off Niké extraligy, keď doma zdolali VK Mirad Unipo Prešov po dráme 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:0 na zápasy.

Je to pre nich druhý titul v klubovej histórii.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Prešovčania nemali dobrý vstup do zápasu, prehrávali 0:4, postupne sa ale doťahovali a vyrovnali na 11:11. Následne si vypracovali tiež štvorbodový náskok (18:14) a postrážili si koncovku.

Dráma v 3. sete

Druhý set patril Komárnu, od stavu 7:7 bolo neustále vo vedení a sériou siedmich bodov ukončilo set na 16. Drámu prinieslo vyrovnané tretie dejstvo, ale hostia ho dokázali získať v koncovke.

Aj štvrtý set bol mimoriadne vyrovnaný, domáci sa dostali do vedenia 19:16.

Hoci hostia vyrovnali na 22:22 aj 23:23 a vybojovali si až tri mečbaly, nepremenili ich. Komárno využilo hneď prvý setbal a vyrovnalo na 2:2 na sety.

Rozhodnúť tak musel až tajbrejk piateho setu. Doň vstúpili domáci excelentne, viedli 5:0, 8:2 či 12:6 a Prešovčania už v ďalšom priebehu nedokázali manko dobehnúť.

• Rieker UJS Komárno – VK Mirad Unipo Prešov 3:2 (-23, 16, –23, 26, 9)