Správy

Prešovčania sú v napätí: Už padol VERDIKT, či je Delňa vhodná na kúpanie!

Rekreanti doteraz nemali istotu, či na Delni oficiálne môžu okrem opaľovania využiť slnečné letné dni aj priamo vo vode. Je teda už vhodná na kúpanie?

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania sú v napätí: Už padol VERDIKT, či je Delňa vhodná na kúpanie!
Zdroj: Dnes24.sk

V 28. týždni ku dňu 15.7.2021 boli do prevádzky uvedené ďalšie kúpaliská. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) o tom informuje na svojej webstránke.

Odbery vzoriek

„V povolených zariadeniach RÚVZ pokračoval vo výkone štátneho zdravotného dozoru, resp. v odberoch vzoriek vôd na kúpanie,“ uviedli z RÚVZ s tým, že vzorky vôd sa odoberali i na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou.

„V 28. týždni bola na základe ostatných odberov vzoriek vyhovujúca kvalita vody na kúpanie v celkovo deviatich prírodných kúpaliskách a prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou,“ uviedol RÚVZ.

Nové správy máme aj z východu:

Delňa je vhodná

Delňa patrí do kategórie s organizovanou rekreáciou a podľa výsledku RÚVZ je vhodná na kúpanie.

V tomto ohľade obstála tiež aj Veľká Domaša – Tíšava. Rekreanti sa tak môžu tešiť a využiť slnečné letné dni pri vode po novom aj v týchto spomenutých lokalitách.

Viac záberov priamo z kúpaliska si pozrite aj v priloženej fotogalérii.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Obektívom: Prešovskú Delňu pripravujú na letnú sezónu
12
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Správy z Prešova a okolia ponúkame tu:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM