Ľubomír Hudačko Hádzaná

Hádzanári Tatrana Prešov zvládli aj svoje tretie vystúpenie v novej sezóne Niké handball extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania sú v lige aj naďalej suverénni: Proti Martinu dosiahli magickú 40-tku
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

V domácom prostredí Tatrana handball arény zdolali tím MHáK Martin vysoko 41:23 (18:16), hoci ešte v úvode druhého dejstva bol stav zápasu vyrovnaný. Dnes24.sk o tom informovali z hádzanárskeho klubu Tatrana Prešov.

Tatran tak má aj po troch zápasoch na svojom konte plný počet bodov. Tréner Pavol Jano do duelu najprv nasadil mladý výber, ktorý odohral si po väčšinu polčasu udržiaval vedenie, ale súperovi výraznejšie neodskočil.

Zápas zlomili

V úvode 2. polčasu hostia dokonca dotiahli náskok, no tí odpovedali 8-gólovou šnúrou, ktorou zápas zlomili.

Dokonca dosiahli aj gólovú 40-ku.

Desiatimi gólmi sa pod víťazstvo ako najlepší strelec zápasu podpísal Damián Mitaľ. Tatran sa v 4. kole extraligy 23. septembra predstaví na palubovke tímu HáO TJ Slovan Modra. V ďalšom 5. kole má počas volebného víkendu Tatran voľný žreb.

Tatran Prešov – MHáK Martin 41:23 (18:16)

• Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Varga, Mitaľ 10, Khaian 1, Sako 4, Kovacs 1, Rečičár 3/1, Fenár 4, D. Radčenko, Hozman 3, Polanský 1, Kasatkin 3, M. Antl 5, Araxá 2, Urban 4/1.
  • Najviac gólov súpera: Saitz 6, Buvala 5/1, Bandy 4/1,
  • 7-metrové hody: 4/2 – 3/2,
  • vylúčenia: 3:8
  • Priebeh: 3:0, 4:2, 6:3, 7:6, 9:9, 12:10, 14:11, 16:13, 18:15, 19:16, 19:19, 27:19, 36:20, 40:21, 41:22.