Ľubomír Hudačko Hokej

V druhej tretine nastrieľali následne hosťujúci hráči päť gólov a pred treťou už bolo prakticky rozhodnuté.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania sú blízko semifinále: Hokejisti potrebujú posledný krok, aby postúpili ďalej
Zdroj: Facebook.com/HC Prešov/Peter Ilenčík

Tretí zápas štvrťfinále play off I. ligy v hokeji Prešovčanom vyšiel. Na ľade súpera z Bratislavy vyhrali vysoko 7:2 a priblížili sa k postupu.

Domáce Modré krídla hrali so Šarišanmi pomerne vyrovnane, ale do vedenia sa aj tak dostal favorit.

Tento gól do šatne však zamával so psychikou oboch mužstiev. V druhej tretine nastrieľali následne hosťujúci hráči päť gólov a pred treťou už bolo prakticky rozhodnuté. Favorit pridal ešte dva presné zásahy a navýšil náskok v sérii na 3:0.

Modré krídla Slovan – HC Prešov 1:7 (0:1, 1:5, 0:1)

• Góly: 28. Mamonov (R. Petráš, Klučiar) – 19. Vrábeľ (Sigarev, Ďaloga), 23. Chalupa (Jerofejevs, Vrábeľ), 26. Toma (Chalupa), 31. Glazkov (Kohút, K. Jendroľ), 33. T. Klíma (K. Jendroľ, Ščurko), 36. Kohút (Jerofejevs, Chalupa), 56. Sigarev (Vrábeľ, Nemec).
  • strely: 20:49;
  • vylúčení: 13:11 (navyše S. Petráš, R. Petráš, Bohunický, K. Jendroľ, Jerofejevs, Ďaloga 5+DKZ za pästný súboj);
  • presilovky: 0:0;
  • oslabenia: 0:0;
  • 248 divákov.

Modré krídla: Haronik (33. Andrisík) – Bohunický, Královič, Demo, Krakovský, Myšiak, Vidovič, Fabuš – S. Petráš, R. Petráš, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Jasenec – Mamonov, Trubač, Fetkovič – Volkov, Olos, Jendek

Prešov: Hollý – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihalik, Nemec, Knižka, Pulščák, K. Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – T. Klíma, Ščurko, Poliaček