Zdroj: TASR/František Iván

Prešovčania sa postarali o senzáciu: FANTASTICKÁ výhra nad favoritom Európskej ligy! FOTO

Podobné víťazstvá sa nerodia každý deň a to si čerstvo po zápase uvedomovali hráči, aj realizačný tím. Považujú zo jedno z najcennejších v klubovej histórii.

Hádzaná
Hádzaná

Prešovčania sa postarali o senzáciu: FANTASTICKÁ výhra nad favoritom Európskej ligy! FOTO

Podobné víťazstvá sa nerodia každý deň a to si čerstvo po zápase uvedomovali hráči, aj realizačný tím. Považujú zo jedno z najcennejších v klubovej histórii.

Zdroj: TASR/František Iván

Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli druhé víťazstvo v Európskej lige, keď na domácej palubovke zdolali lídra A-skupiny Montpellier HB 35:27. Základ víťazstva položili už v prvom polčase, po ktorom viedli o deväť gólov (19:10).

Kapitán dal 10 gólov

K cennému triumfu ich potiahol najmä skúsený Oliver Rábek, ktorý strelil 10 gólov.

Pre Prešovčanov je to druhé víťazstvo z uplynulých troch zápasov EL, po ktorom živia nádej na postup do ďalšej fázy. Zo základnej skupiny postúpia štyri najlepšie tímy. Prešovčania majú na štvrtú Benficu dvojbodové manko, pričom oba tímy ešte odohrajú v skupine dva zápasy.

Po víťazstve v kabíne Tatrana Prešov po zápase Európskej ligy panovali veľké emócie.

Podobné víťazstvá sa nerodia každý deň a to si čerstvo po zápase uvedomovali hráči, aj realizačný tím.

Mnohí v kabíne Tatrana Prešov tento úspech označili ako jeden z najlepších a najviac pamätných momentov. Svoje dojmy prezradili po zápase, o čom klub informuje na svojej webstránke.

Hlasy po zápase

Marek Gernát, tréner Tatrana Prešov: „Podarilo sa nám chlapcov nabudiť, aby sa pripravili na tento zápas na sto percent. Nie je to ľahké v situácii, keď hráme štyri zápasy za týždeň. V prvom polčase nám vyšlo asi všetko. Všetky lopty sa k nám odrážali. Keď sme urobili nejakú chybu v obrane, Marcos zatvoril bránu. Rozhodujúci bol prvý polčas, kde sme sa dokázali presadzovať cez Olivera z deviatich metrov. Naozaj nám vychádzali kombinácie a to rozhodlo. S Montpellierom môžeme takto uhrať jeden z desiatich zápasov. Súperovi ďakujem za férovú hru až do konca zápasu, neznížili sa k veciam, ktoré do zápasu nepatria.“

Oliver Rábek, kapitán tímu a najlepší strelec zápasu (10 gólov): „Takýto zápas, s takým súperom a s takým rozdielom – naozaj klobúk dole. Keby mi niekto povedal pred zápasom, že budeme v polčase vyhrávať o 9 gólov, tak mu poviem, že nie je normálny. Osobne som ale veľmi rád, lebo si myslím, že to veľmi pomôže šatni. Sú to obrovské skúsenosti pre mladých chlapcov a tých, ktorí ešte nemajú toľko odohraných ťažkých zápasov. Som veľmi rád, že sme to ustáli. Lebo ustáť tento náskok proti takémuto súperovi nie je nič jednoduché. Treba ale ostať na zemi, lebo nemáme čas ani oslavovať, keďže hneď ďalší deň nás čaká ďalší zápas.“

Lukáš Urban, spojka Tatrana (6 gólov): „Tiež si myslím, že to bol asi najlepší zápas z našej strany za posledné roky. Dať +8 Montpellieru, ktorý je líder francúzskej ligy a zatiaľ nestratil ani bod v našej ťažkej skupine. Strašne sa nám darilo. Všetko nám padlo do brány. Dobre sme bránili. Aj keď to bolo o deväť po prvom polčase, tak sme si v šatni povedali, že oni to dokážu v druhom otočiť. Nechceli sme sa zblázniť a dobre sme to takticky zahrali. Dlho sme hrali v útoku druhý polčas a vyšlo to. Je to paráda.“

Marcos Colodeti, brankár Tatrana (11 úspešných zákrokov): „Som úplne bez slov. Je to pre mňa niečo špeciálne. Je to jeden z nádherných momentov mojej doterajšej kariéry. Vedeli sme, že to bude mimoriadne ťažký zápas. Hovoríme o jednom z najlepších tímov vo Francúzsku či v Európskej lige. Vždy keď ideme na ihrisko, tím či ja osobne, dávame do toho sto percent. Niekedy sa dejú dobré, niekedy zlé veci, ale to je hádzaná. Pracovali sme však tvrdo, spoločne a ani neviem opísať, akí sme šťastní. Veľmi ďakujem za podporu divákom, ktorí stoja stále pri nás. Musíme ale ostať koncentrovaní, pretože už na ďalší deň nás čaká ďalší zápas," dodal pre tatranpresov.sk.

Tatran Prešov – Montpellier HB 35:27 (19:10)

  • Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 10, L. Urban 6, Lopez Garcia 5, Davidovič 4, Gogola 4, Kasatkin 3, Fenár 2, Carapkin 1, Kimák Fejko, Michalka, Ivanovič, Kravčák, Chajan, Mital,
  • najviac gólov Montpellieru: Bos 8, Descat 7, Villeminot 3.
  • TH: 3/3 – 4/3,
  • vylúčení: 3:7,
  • ŽK: 1:1,
  • 1 647 divákov
Objektívom: Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli mimoriadne víťazstvo
9
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM