Ľubomír Hudačko Hokej

Prešovčania sa dočkali: Séria prehier hokejistov sa skončila, konečne prišla výhra!

Majú dôvod na radosť. Prešovskí hokejisti sa konečne dočkali výhry a doslova vydreli tri body po výhre nad Považskou Bystricou. Aspoň nateraz tak dali zabudnúť na nepodarené zápasy a držia sa v prvej osmičke postupujúcich do play off. Kto sa stal v zápase napokon hrdinom?

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania sa dočkali: Séria prehier hokejistov sa skončila, konečne prišla výhra!
Zdroj: Dnes24.sk

Hra nabrala na obrátkach až v druhej časti tretiny, Prešov ale často zbytočne vymýšľal s pukom a sám sa obral o šance.

V 13. minúte si pekne zakombinoval Pavlovský s Kivaderom, druhý menovaný ale nedostal puk cez betón Kompasa do siete. Dobrú možnosť na skórovali mali aj hostia, najprv Trenčan a následne vo skvelej pozícii pred bránou Hričina neprekonali Riečického.

V 24. minúte mali hostia šťastie, po strele Pavlovského zvonila horná tyč! Domáci hrali agresívnejšie a jednoduchšie, aj vďaka tomu sa ujali vedenia v hre štyroch proti štyrom, vybojovali za bránou puk a z medzikružia napálil pohotovo k tyčke Marek Pitka. Následne v presilovke nemal ďaleko od vyrovnania hosťujúci Zlocha. Bystrica vycítila šancu bodovať a drala sa dopredu, po skvelej kombinácii stálo pri gólmanovi PHK 3b veľké šťastie, strelec trafil konštrukciu brány.

Hneď od prvých sekúnd tretej tretiny sa hostia snažili streliť gól, Liptákovo prvé natlačenie ho neprinieslo, jeho teč pred Riečickým po 80 sekundách hry už ale áno. S blížiacim záverom sa stupňovala aj snaha Prešovčanov, v dobrých príležitostiach nepochodili Popela ani Pitka. Napokon sa domácim podarilo pretrhnúť streleckú smolu a o výhre rozhodol v 58. minúte gólom pomedzi betóny Filip Pekarčík.

PHK 3b Prešov – HK 95 Považská Bystrica 2:1

  • Góly: 26. Pitka (Jaroš, Korytko), 58. Pekarčík (Ferenc, Kivader) – 42. Lipták (Koleda, Zlocha)
  • Strely na bránu: 34:33
  • Vylúčenia: 6:6
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • Diváci: 250 divákov

PHK 3b Prešov: Riečický – V. Sabol, Popela, Novický, Pitka, Kobeľa, Tomko, Guntáš – Pavlovský, Kivader, F. Pekarčík – Korytko, Tomčák, I. Jaroš – Chalupa, Matejka, K. Horvát – Potoček, Ferenc

HK 95 Považská Bystrica: Kompas – Hriňa, Balušík, Koleda, Palovič, Danielčák – Trenčan, Zlocha ml., T. Lipták – Kudlej, Ligas, Rufati – Kubín, Kovačič, I. Švantner – Kožúrik

Text: Lukáš Rusňák

foto: phk Prešov

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie