Iné športy

Prešovčania na majstrovstvách sveta v armwrestlingu hviezdili: Priniesli si 4 medaily

V Rumunsku boli nedávno na programe majstrovstvá sveta v armwrestlingu a svoj talent ukázali aj Prešovčania. Na konto si pripísali štyri cenné kovy.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania na majstrovstvách sveta v armwrestlingu hviezdili: Priniesli si 4 medaily
Zdroj: AWK Prešov

Na podujatí štartovalo viac ako 1200 športovcov z 54 krajín celého sveta. AWK Prešov si z majstrovstiev prinieslo domov 4 medaily.

Trikrát bronz a raz striebro

Z tohto klubu sa na MS predstavili 5 juniori a 1 masters pretekár. Získali 3 bronzové medaily a 1 striebro.

Prvý bronz získala len 15-ročná Soňa Scholzová, ktorá sa predstavila v kategórii do 55 kg ľavou rukou. V pravačke pre zranenie neštartovala.

„Je to mladá, poctivá a perspektívna pretekárka, ktorá ak bude na sebe aj naďalej pracovať tak verím, že podobné výsledky môže dosahovať aj v 18-tke. Verím, že tento úspech bude pre ňu silná motivácia do ďalších tréningov,“ hovorí tréner Gabriel Harčarik.

O ďalšie 2 bronzové medaily sa pri svojej premiére na svetovom šampionáte postarala len 19-ročná Kristína Bobovčáková v kategórii junioriek do 21 rokov a nad 80 kg.

A Peter Spusta získal prvý titul vicemajstra sveta v kategórii masters (nad 40 rokov) nad 100 kg, pričom bol najľahším medailistom. Je to prvé striebro pre Slovensko v tejto kategórii, kde štartovalo viac ako 20 pretekárov.

Takmer zlato

„Nechýbalo veľa a mohli sme sa tešiť aj zo zlata. Petrovi som vo finále veril, ale proti bol taliansky pretekár, ktorý Petra vo finále po ťažkých zápasoch nakoniec 2× porazil."

"Je to škoda, ale verím, že aj motivácia pre Peťa do budúcna, lebo ako sám povedal, že neprestane, kým nevyhrá titul. Ak sa mu podarí nabrať viac svalovej hmoty a ešte zosilnieť, tak už na budúcoročných ME na Balatóne, bude patriť k favoritom na zlato.“

Tento šampionát bol historicky najpočetnejší, ale aj najkvalitnejší, a členovia AWK Prešov si z neho priviezli historicky najviac medailí.

„Sme radi, že naši športovci sa nestratili a potvrdili, že z nášho klubu vychádzajú úspešní pretekári, ktorí robia dobré meno Slovensku. Okrem medailistov sa na majstrovstvách sveta predstavili aj ďalší perspektívni juniori,“ dodal na záver Harčarik.

A v obrazoch si pozrite aj momentky z víťazstva prešovských hádzanárov v Lige majstrov. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Liga majstrov v Prešove: Hádzanári si pripísali druhé víťazstvo
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie