Prešovčan sa stal súčasťou chlapčenskej kapely: Skúsi obnoviť zašlú slávu niekdajších lámačov sŕdc?
Boybendy vo svete rezonovovali v deväťdesiatych rokoch a rozhodne nežali úspech len na poli fanúšičiek. Inšpiráciu, ako uspieť u žien iste čerpali aj muži. Taký býval v susednej krajine Lunetic, v súčasnosti vzniká ďalšia. Jej súčasťou je aj Prešovčan, ktorého sme na chvíľku vyspovedali.

Skupina Lunetic aj na Slovensku pred časom spôsobila hotovú mániu, ktorú odvtedy boybendy vo veľkom nezažili. Bude pokus o nový projekt, ktorého súčasťou je aj Mário Bendík úspešný?
Ide o mix Čechov a Slovákov, kapela vznikla len naozaj prednedávnom. Mário pokúšal šťastie aj v SuperStar a rozhodne by niečo podobné budúcim uchádzačom odporúčal, hoci on sám vypadol už v semifinále.
„S odstupom času to hodnotím pozitívne, prežil som veľmi pekné obdobie. Ľuďom, ktorí chcú zažiť niečo nové a spoznať fajn ľudí môžem odkázať, nech tam idú, ale nech neočakávajú slávu a kariéru. Pokiaľ si ich nevšimne nejaký super šikovný tím ľudí, ktorí vedia hudbu produkovať,“ uviedol Bendík.
V kapele sú piati členovia, pochopiteľne všetci mužského pohlavia. Z toho traja Slováci a dvaja Česi. Momentálne pracujú na popových pesničkách. Zaujímalo nás, aký majú hudobníci cieľ: „Hlavne robiť kvalitnú hudbu a rozdávať fanúšikom radosť. Motto máme ostať takými, akí sme. To znamená milí, skromní a hlavne usmievaví,“ rozpráva Bendík ako inak, s úsmevom. Názov kapely si budú vymýšľať sami, ešte ho nemajú. Na svete by mal byť čoskoro.
Formácia je čerstvá, veď vznikla len pred dvomi týždňami v Prahe. Aký má Prešovčan názor na slávny boybend z Luneticu a stretol sa už s porovnávaním? „Zatiaľ som sa nestretol s tým, aby nás porovnávali s Luneticom. Chalanov osobne poznám a sú to v pohode týpci,“ dodáva a na záver pridal aj sen zoskupenia: „Náš sen je spievať v Madison square garden (smiech).“
foto: archív mb
