Ľubomír Hudačko Futbal

Futbalisti prvého Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšom zápase 21. kola doma nad béčkom Žiliny 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 14. minúte Jozef Dolný.

Ilustračný obrázok k článku Prešov vyhral a Košice zaváhali! Tatran navýšil náskok na 5 bodov, ostáva odohrať 9 duelov
Zdroj: Viktor Zamborský

Považská Bystrica remizovala s Trebišovom 3:3 a Dolný Kubín zdolal Slovan B 3:2. Zaujímavé výsledky však v II. futbalovej lige priniesli aj zápasy na východe.

Košice len remizovali

Čo je najdôležitejšie, líder z Prešova opäť navýšil svoj náskok pred druhými Košicami na 5 bodov!

Stalo sa tak po tesnej výhre nad béčkom Žiliny a remíze Košíc s Humenným. Tie nedokázali súpera z dolnej polovice tabuľky poraziť na vlastnom ihrisku, dokonca chvíľu aj prehrávali.

Jeden môžeme aj prehrať

Do konca súťaže ostáva odohrať už len 9 duelov, Tatran si môže dovoliť jeden z nich aj prehrať a stále ostane na 1. mieste. Z toho doma odohrajú už len štyri zápas.

To Košičania musia zabrať, nepresvedčivé výkony podávajú v domácom prostredí najmä v prvom polčase.

1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina B 1:0 (1:0)

• Gól: 14. Dolný.
  • ŽK: Baran, Sokol – Kúdelčík, Addo, Rusnák,
  • ČK: 64. Addo (Žilina),