Ľubomír Hudačko Správy

Ráno po tragédii v Prešove: Krajský šéf hasičov potvrdil 7 obetí výbuchu v bytovke

Výbuch na Mukačevskej ulici v bol ohlásený v piatok 6. decembra krátko po 12.00. Požiar likvidovali celú noc, Prešov sa následne zobudil do smutného rána.

Ilustračný obrázok k článku Ráno po tragédii v Prešove: Krajský šéf hasičov potvrdil 7 obetí výbuchu v bytovke
14
Galéria
 • Polícia uviedla, že na mieste naďalej prebiehajú záchranné práce a situácia je komplikovaná. „Nebudeme ďalej priebežne komunikovať presný počet obetí tejto tragédie, až pokiaľ nebudú z budovy vyprostené všetky obete,“ píše na sociálnej sieti.
 • Nateraz nie je možné, aby sa obyvatelia z blízkeho okolia vrátili do svojich bytov, vzhľadom na to, že okolité bytovky sú naďalej odpojené od plynu aj elektriny, a tak sú neobývateľné. Je pravdepodobné, že ani v priebehu dnešného dňa sa ľudia nebudú môcť vrátiť do bytov, z ktorých boli evakuovaní.
 • Z oficiálneho účtu mesta Prešov sa už tento víkend uvoľnia peniaze potrebné na lieky pre ľudí dotknutých tragickým výbuchom.
 • Krajský šéf hasičov potvrdzuje 7 obetí tragického výbuchu na Mukačevskej ulici.
 • K ZŠ Prostějovská práve dorazil autobus s potavinovou a materiálnou pomocou.
 • „Zo srdca ďakujem všetkým záchranným zložkám a ľuďom, ktorí ponúkli ubytovacie kapacity, jedlo a šatstvo pre ľudí dotknutých dnešným tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Je až neuveriteľné, koľko ľudí je ochotných pomôcť a veľmi si to vážim,“ uviedla na margo nešťastia primátorka Andrea Turčanová.
 • Mesto Prešov žiada všetkých ľudí, ktorí prichádzajú s autami k okolitým bytovým domom, aby neblokovali prístupové cesty zachranným zložkám a riadili sa pokynmi polície.
 • Odťahová služba bude dnes v koordinácii s mestskou políciou postupne odťahovať autá, ktoré parkujú v blízkosti bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7. Autá budú umiestnené na záchytné parkovisko do stráženého areálu Dopravného podniku na Solivarskej ulici.
 • Zásah hasičov pri požiari po piatkovom výbuchu v jednej z prešovských bytoviek prebiehal celú noc. Veliteľ zásahu nahlásil likvidáciu požiaru v sobotu pred 7.00 h ráno po jeho lokalizácii pred polnocou. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Peter Kovalík.
Zdroj: Dnes24.sk
 • Mesto Prešov prosí ľudí dotknutých výbuchom a ich rodinných príslušníkov, prípadne majiteľov okolitých bytoviek a áut a všetkých, ktorí potrebujú aktuálne informácie, aby navštívili ZŠ Prostějovskú, kde im Mestská polícia a členovia tímu krízovej intervencie ochotne pomôžu a poradia.
 • Na oficiálny účet mesta Prešov bolo do tejto chvíle poslaných viac ako 51 000 eur.
 • Hasiči včera našli niekoľko osobných vecí na mieste zásahu. Ak niekto z občanov stratil osobné veci počas evakuácie, môže kontaktovať Políciu SR, kde im poskytnú ďalšie informácie a nájdené veci vrátia.
 • Prešov sa prebudil do smutného rána. Podľa najnovších informácií, na Volgogradskej ulici využilo núdzové ubytovanie 13 ľudí.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Večerné zábery z nešťastia v Prešove, ľudia pomohli aj potravinami
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie