Správy

Prešov je krajší: Dobrovoľníci makali vyše 4 500 hodín a vyzbierali tisíce litrov odpadu

V rámci dobrovoľníckej práce zrealizovali odburiňovanie chodníkov, zbieranie odpadkov, hrabanie lístia, zbieranie popadaných šišiek či čistenie sôch.

Ilustračný obrázok k článku Prešov je krajší: Dobrovoľníci makali vyše 4 500 hodín a vyzbierali tisíce litrov odpadu
Zdroj: Mesto Prešov

Do festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto, ktorý sa konal v uplynulých dňoch v Prešove, sa zapojilo viac ako 1 400 dobrovoľní­kov.

Podarilo sa im vyzbierať viac ako 10-tisíc litrov odpadu.

Viac správ z Prešova:

Ako médiá informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, cieľom podujatia bola dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášľovaní Prešova.

Cena práce

Ako povedal, dobrovoľníci odpracovali celkovo približne 4 500 hodín.

„Vyčíslená cena ich práce predstavovala približne 17-tisíc eur. Ruku k dielu priložili jednotlivci aj inštitúcie ako základné školy, stredné školy, kňazský seminár či zariadenie pre seniorov. Celkovo sa zúčastnilo 23 inštitúcií. Na priebeh všetkých prác dohliadalo 25 koordinátorov a celkovo sa podarilo vyzbierať 90 plných 120-litrových vriec s odpadom,“ uviedol Tomek.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

V rámci dobrovoľníckej práce zrealizovali odburiňovanie chodníkov, zbieranie odpadkov, hrabanie lístia, zbieranie popadaných šišiek, zametanie chodníkov, čistenie sôch na verejných priestranstvách.

Všetci separovali

Všetci dobrovoľníci zároveň separovali vyzbierané sklo, plasty, papier a komunálny odpad.

Hlavnými organizátormi dobrovoľníckej akcie Milujem svoje mesto je platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM