Futbal

Prešov dostal v Dunajskej Strede poriadnu facku: DAC zničil Tatran 5:0

Tatran Prešov prehral aj druhý zápas jarnej časti Fortuna ligy a opäť nedal ani jeden gól. Tentoraz inkasoval v Dunajskej Strede až pätorku gólov.

Ilustračný obrázok k článku Prešov dostal v Dunajskej Strede poriadnu facku: DAC zničil Tatran 5:0

Už v 9. minúte išli do vedenia domáci, po centri Sarra z pravej strany z prvej Pačinda prestrelil brankára – 1:0. O tri minúty neskôr mohol zvýšiť Michalík, ale jeho strelu obrana Prešova zblokovala. V 19. minúte pohrozili hostia, Streňov pokus bezpečne kryl Slávik. Aktívnejší boli domáci, tlačili sa pred bránu Prešova, ale do zakončenia sa dostávali ťažko. Ku koncu prvého polčasu sa hralo viac medzi dvomi šestnástkami, bez výraznejších šancí. V 45. minúte Simonova strela skončila na brvne Talianovej brány.

V 56. minúte po rohovom kope Davisa hlavou zvýšil Sarr na 2:0. Krásnu akciu predviedli hráči DAC v 60. minúte, postupne sa prepracovali k bráne Prešova, ale Ljubicic strelil nad. V 65. minúte viedli domáci už trojgólovým rozdielom, keď prihrávku pred bránu dorazil Vida – 3:0. O dve minúty neskôr sa opäť menil stav zápasu, štvrtý gól pridal Šafranko, ktorý sa presadil prvýkrát v drese DAC – 4:0. Strelecký koncert DAC pokračoval ďalej. V 72. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Pačinda – 5:0. Bravúrny zákrok predviedol Slávik v 82. minúte, keď zneškodnil Rolincovu nebezpečnú strelu. V 86. minúte mohli pridať domáci šiesty gól, Mészárosovu hlavičku zneškodnil Talian. O minútu neskôr skončila lopta v prešovskej bráne, ale hlavný rozhodca gól neuznal.

Csaba László, tréner DAC-u: „Ďakujem súperovi za férový zápas. V prvom polčase bol zápas vyrovnaný, v prestávke som bol preto hlasnejší v kabíne. Mali sme šance, aby sme v prvom polčase zápas kontrolovali. Vedeli sme, že Prešov je nebezpečný, videli sme ich zápas proti Slovanu. V druhom polčase po druhom góle sa zápas vyvíjal podľa našich predstáv.“

Miroslav Jantek, tréner Prešova: „Súper v zápase potvrdil svoju kvalitu. Škoda druhého polčasu, keď sme rýchlo dostali tri góly za sebou. Boli momenty, keď v prvom polčase sme mali šance na gól, ale po druhom góle sa domáci dostali na koňa.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov 5:0 (1:0)

• Góly: 9., 50. Pačinda, 56. Sarr, 65. Vida, 67. Šafranko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Davis – Streňo, 4532 divákov
  • Zostavy a striedania:
  • FC DAC: Slávik – Živkovič, Michalík, Šatka, Davis – Ljubicic – Vida (73. Černák), Simon (81. Mészáros), Sarr (76. Kontár), Pačinda – Šafranko
  • Prešov: Talian – Micherda, Bartek, Dzurík, Haladej – Kubus (60. Grešák), Keresteš, Leško (70. Haščák) – Katona – Rolinc (84. Tubonemi), Stre­ňo